REKLAMA

Oddali krew, dostali choinkę. Za nami akcja Lasów Państwowych [wideo, zdjęcia]

Ponad trzydzieści osób chciało oddać krew w ramach akcji Lasów Państwowych „Choinka dla życia” w Końskich. Po badaniach zakwalifikowano większość z nich, co przełożyło się na kilka dodatkowych litrów tego najcenniejszego płynu, które zostały zabezpieczone w koneckim centrum krwiodawstwa. Akcja odbyła się w czwartek. 

REKLAMA
REKLAMA

„Spotykamy się na ogólnopolskiej akcji krwiodawstwa zorganizowanej przez Lasy Państwowej i Narodowe Centrum Krwi. Nasza akcja polega na promowaniu oddawania krwi bądź składników krwi. Dziś każdy kto przyjdzie oddać krew otrzyma od Lasów Państwowych choinkę w takim punkcie jak ten w Końskich. Drugi punkt w województwie świętokrzyskim jest w Kielcach” – mówi nam Kamil Kubicki, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Barycz.

W Końskich akcję koordynowała Nadleśnictwo Barycz. Jego pracownicy ustawili specjalny namiot przy wejściu do Szpitala im. św. Łukasza, w którym krwiodawcom wręczano choinki.

REKLAMA

Od rana kilkadziesiąt osób ustawiło się w kolejce by podczas tej akcji oddać krew -„Zainteresowanie jest duże. Ogonek do rejestracji był bardzo długi, prawie do drzwi wejściowych w szpitalu. Czekamy do godziny 15:00 na tych, którzy oddali krew” – dodaje Kubicki.

W sumie dar życia przekazało blisko trzydzieści osób, dodatkowo chciało jeszcze kilka, ale niestety z uwagi na różne okoliczności zdrowotne, służby medyczne nie zakwalifikowały ich do poboru. Dzięki akcji punkt krwiodawstwa wzbogacił się o kilka niezwykle cennych litrów krwi.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *