REKLAMA

Oddział szpitala w Końskich zamknięty. Pacjent miał kontakt z zakażoną

Napięta sytuacja ma obecnie miejsce na jednym z oddziałów Szpitala im. św. Łukasza w Końskich. Jak się okazuje przebywa tam pacjent, który miał styczność z zakażoną koronawirusem pielęgniarką. Do godziny 14:00 praca oddziału jest sparaliżowana. 

REKLAMA

Pacjent na oddział chirurgi naczyniowej trafił ze szpitala w Skarżysku-Kamiennej. Tam z kolei miał styczność z zakażoną pielęgniarką, która zaraziła się pracując także w szpitalu w Grójcu. Na ten moment praca oddziału została wstrzymana –„Wstrzymaliśmy przyjęcia na oddział, zatrzymaliśmy personel i wydłużono mu czas pracy, bo do 48 godzin jest okres wylęgania. Rekomendacje są takie, że nie należy wypuszczać personelu tylko czekać na otrzymanie wyniku. Jak wynik będzie dodatni to personale idzie na kwarantannę, a jak będzie ujemny to idzie do domu, a my normalnie pracujemy dalej” – mówi Radiu Plus Wojciech Przybylski, dyrektor szpitala w Końskich.

REKLAMA

Do sprawy będziemy wracać.

REKLAMA

10 thoughts on “Oddział szpitala w Końskich zamknięty. Pacjent miał kontakt z zakażoną

  1. Nasza kochana służba zdrowia od 23 marca a teraz rozgłosnili ciekawe ile jest takich już przypadków. A skąd wiadomo że od 23 marca może dużej leży

    • Jest podejrzenie, na razie, wyobraź sobie, że nie ma jeszcze potwierdzenia wyniku. Pomyśl jak się czują ludzie którzy tam pracują, osoby te skończyły dyżur a ich nie wypuścili i pracują non stop 24 godziny na dobę.

  2. Tam dojdzie do tragedii wcześniej lub później, przez niefrasobliwość lekarzy którzy ściągali ostatnimi tygodniami pacjentów z całej Polski na zabiegi, bo inne szpitale przestały , a na koneckiej naczyniówce wszystkie okazywały się „pilne” i pewnie się komuś opłacały. Nie pracuje tam, i nie chciałabym być na ich miejscu, ale współczuje serdecznie pielęgniarkom i może ktoś pomyśli o nich a nie tylko o kasie.

  3. do Kwirusa ty debilu niepisoeski przestan bredzic nie masz pojecia o procedurach obowiazujacych w Szpitalach i do Ona85 nie na Szpitalu a w szpitalu

  4. Pingback: Pacjent z chirurgi naczyniowej w Końskich nie ma koronawirusa! | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *