REKLAMA

Odkupiciel zaprasza na pielgrzymkę! [zdjęcia]

Rozpoczęły się działania związane z 40. Pieszą Pielgrzymką Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Niedługo ruszą zapisy w parafii Chrystusa Odkupiciela w Końskich przy ul. Gimnazjalnej 14! W innych parafiach także można się zapisywać.

REKLAMA

Tak grupa z parafii Chrystusa Odkupiciela przed rokiem wchodziła na Jasną Górę.

Zapisy w „Odkupicielu” przyjmowane są w kościelnej kaplicy od 29 lipca, w dni powszednie w godz. 16:30-18:00, w niedzielę po każdej mszy św. (8:00,9:45,11:00,12:15,16:00). Koszt pielgrzymki to 60 zł.

Pielgrzymka to sześciodniowe rekolekcje w drodze. To czas na modlitwę, refleksję, rozmowę, spowiedź, przemianę. W tym roku pielgrzymowanie połączone będzie z 13. rocznicą Koronacji Obrazu Matki Bożej Ostrobramskiej, 25. rocznicą konsekracji kościoła oraz 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

REKLAMA

Słowo Księdza Biskupa Radomskiego Henryka Tomasika do uczestników:

„Pielgrzymowanie jest wpisane w historię każdego człowieka i całego ludu Bożego. Abraham, „ojciec naszej wiary”, posłuszny Bożemu poleceniu, podejmuje pielgrzymowanie do ziemi wskazanej przez Pana Boga. Podczas tej pielgrzymki buduje ołtarz i składa ofiarę dziękczynną. Pięknym wzorem pielgrzymowania jest Najświętsza Maryja Panna: „W tym czasie Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem w gory do pewnego miasta w pokoleniu Judy. Weszła do domu Zachariasza i pozdrowila Elżbietę.” (Łk 1, 39-40)
Człowiek wiary odpowiada na Boże zaproszenia uświęcajac także czas i przestrzeń. Jedną z form takiego uświęcania jest pielgrzymowanie – „rekolekcje w drodze”.
W tym roku treścią naszych rozważań będą prawdy związane z tematem „Zostaliśmy napelnieni Duchem Świętym”. Dziękując za odzyskanie wolności będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny, a naszym przewodnikiem będzie patron roku duszpasterskiego – św. Stanisław Kostka.

– „Pielgrzymka jest wydarzeniem religijnym. Ważne, aby w tym czasie w sposób szczególny zadbać o czystość duszy. Na trasie jesteśmy jedną wielką rodziną pielgrzymkową, przyjaciółmi. Zwracamy się do siebie „bracie”, „siostro”. Wszyscy także spieszymy z pomocą i życzliwością – na trasie, postojach, w miejscach noclegów. Każdy pielgrzym powinien mieć dobre, wychodzone buty o grubej podeszwie, nakrycie głowy, śpiwór, płaszcz przeciwdeszczowy. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę z grupą nr 10. Ludzi młodych i starszych zachęcamy do podjęcia pielgrzymkowego trudu. Zapewniamy transport bagażu, noclegi, wyżywienie, opiekę lekarską, służbę porządkową oraz muzyczną” – informuje nas ks. Radosław Zaborski, organizator i opiekun grupy nr 10.

Z Końskich wychodzić będzie także pielgrzymka z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy, św. Mikołaja oraz Zwiastowania NMP w Kazanowie. Tutaj o zapisy i szczegóły należy pytać miejscowych księży.

Tekst: Łukasz Stępień. 

Plan pielgrzymki grupy nr 10:

Dzień 1. 8.08. – Końskie – Szkucin
Msza św. w kolegiacie św. Mikołaja o godz. 7:00
Wyjście godz. 9:15
Obiad w Rudzie Malenieckiej
Nocleg ok. godz. 19:00

Dzień 2. 9.08. – Szkucin – Kajetanów
Wyjście godz. 6:00
Msza św. w kościele w Lipie
Obiad w Pilczycy
Nocleg ok. godz. 18:00

Dzień 3. 10.08. – Kajetanów – Kurzelów
Pobudka godz. 6:00, msza św. w Kajetanowie, wyjście godz. 8:00
Obiad w Stanowiskach
Nocleg ok. godz. 19:00

Dzień 4. 11.08. – Kurzelów – Dąbrowa Zielona
Msza św. w kościele w Kurzelowie o godz. 6:30
Obiad w Borzykowej
Nocleg ok. godz. 19:00

Dzień 5. 12.08. – Dąbrowa Zielona – Rzeki Wielkie
Msza św. i obiad w Garnku
Nocleg ok. godz. 17:00

Dzień 6. 13.08. – Rzeki – Jasna Góra
Pobudka o godz. 4:00, msza św. o godz. 8:15 w Mstowie
Obiad na Przeprośnej Górce
Wejście ok. godz. 17:00

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Odkupiciel zaprasza na pielgrzymkę! [zdjęcia]

  1. Pingback: Zapisy na pielgrzymkę trwają w parafii św. Mikołaja w Końskich | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *