REKLAMA

Odnawiają pomnik za pieniądze zebrane podczas Wszystkich Świętych [zdjęcia]

Po raz kolejny w święto zmarłych oraz dzień zaduszny na cmentarzu w Końskich prowadzone były kwesty przez regionalistów i wolontariuszy współpracujących z gminną Komisją Opieki nad Zabytkami. W listopadzie 2019 roku zebrano ponad 20 tysięcy złotych, a teraz za te środki prowadzone są prace. 

REKLAMA

W listopadzie uzbierano 20 tysięcy 555 złotych. Dzięki tym środkom w renowacji jest figura Chrystusa niosącego Krzyż, która znajduje się na grobowcu rodziny Putowskich (dłuta artysty Mikołaja Szlifierza, który pochodził z Rogowa pod Końskimi). Do remontu jest także zabytkowy grobowiec rodziny Chodnikiewiczów. Pracami zajmuje się firma „Nowa Sztuka – Dominik Rola”.

REKLAMA

Tegoroczny roboty są kontynuacją praz sprzed dwunastu miesięcy. Wtedy to odnowiono groby: Stanisława Wiśnickiego, sióstr Lipowskich, Olechnowiczów, Franciszki Baronowej Kelles-Krauz Dowiatt.

Znając zapał osób związanych z Komisją Opieki nad Zabytkami z Wojciechem Paskiem na czele to z pewnością nie koniec prac renowacyjnych na koneckiej nekropolii.

Zdjęcia (M. Kozerawski):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *