REKLAMA

Odnowiony SOR w koneckim szpitalu oficjalnie otwarty [zdjęcia]

Kilkuletnia inwestycja dotycząca doposażenia i wyremontowania koneckiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego została zakończona. Dziś w ośrodku zdrowia z dyrektorem szpitala i kierownikiem oddziału spotkali się włodarze wojewódzcy, powiatowi i gminni, aby oficjalnie otworzyć SOR.

REKLAMA

Relacja wideo pojawi się wkrótce.
Na spotkaniu pojawili się: przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach Krzysztof Ołownia oraz wicestarosta konecki Wiesław Skowron, członek Zarządu Powiatu Koneckiego Jarosław Staciwa, a także wiceburmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Jasiński i zarządcy innych jednostek leczniczych. O projekcie opowiadali dyrektor koneckiego szpitala dr n. med. Wojciech Przybylski oraz kierownik oddziału ratunkowego lek. med. Marek Chałubiński.

REKLAMA

Po uroczystym przecięciu wstęgi kierownik oprowadził obecnych gości po salach, w których pojawił się nowy sprzęt. Następnie w sali konferencyjnej szpitala dyrektor szpitala przeprowadził prezentację na temat historii SORu i dotychczasowych inwestycji.

Inwestycja opiewała na kwotę 3 936 643, 45 zł, w tym wydatki kwalifikowalne, czyli na doposażenie – 3 421 260, 40 zł. Koszty niekwalifikowalne dotyczyły budowy windy dla osób niepełnosprawnych, przygotowania parkingu dla 33 pojazdów, przebudowy punktu Rejestracji i przyjęć pacjentów i kilka innych remontów. Kwota ta wynosiła 1 346 322, 51 zł. Dofinansowanie z Ministerstwa Zdrowia do projektu wynosiło 2 908 071, 34 zł, co daje 85 % kwoty kwalifikowalnej i 74 % kwoty całkowitej.

Zdjęcia (Piotr Malinowski):

REKLAMA

2 thoughts on “Odnowiony SOR w koneckim szpitalu oficjalnie otwarty [zdjęcia]

  1. Wszystko jest piękne ale przy podjeździe dla karetek pogotowia ratunkowego na otwarcie bramy trzeba czekać z pacjentem nawet do kilku minut a przecież każda minuta się liczy to nie starczyło już pieniędzy na automatyczne otwieranie bramy. I tak już jest od kilku lat trzeba włączyć sygnał dźwiękowy żeby ktoś raczył otworzyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *