REKLAMA

Odrodzona pracownia ceramiczna zaprasza na zajęcia! [wideo]

Zamknięcie z końcem ubiegłego roku Klubu Osiedlowego KAESEMEK w Końskich oznaczało między innymi zakończenie działalności popularnej wśród mieszkańców pracowni ceramicznej. O to by warsztaty z ceramiki dalej funkcjonowały w Końskich postarały się władze miejskie i całą pracownię razem z instruktorem ściągnęły do Domu Kultury. Wkrótce otwarte zajęcia ruszą na nowo. 

REKLAMA

„Miejsce nowe. Dobrze, że się w ogóle znalazło i muszę tutaj podziękować dyrektorowi Domu Kultury za to, że wystarał się o to miejsce, bo jak wiemy klub KAESEMEK już nie istnieje, a szkoda. Tam było bardzo duże zainteresowanie – duże osiedle, dużo dzieci. Myślę, że niedługo już tutaj znowu powrócą do pracy wszyscy zainteresowani, których lepienie w glinie, kształtowanie interesuje i przynosi im zadowolenie i satysfakcję” – opowiada Paweł Stasiński, instruktor ceramiki w Domu Kultury w Końskich.

Od pierwszych dni lutego ruszą codzienne zajęcia, stałe. Przeznaczone są dla wszystkich zainteresowanych –„Znajdą tutaj miejsce i dzieci i młodzież i dorośli, bo takie grupy nam się potworzyły. Już wiem, że grupy powrócą. Może nie w takiej ilości jak były tam w KAESEMK-u, ale już do mnie dzwonią i pytają od kiedy ruszamy” – mówi Stasiński.

REKLAMA

Każdy kto chciałby rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę z ceramiką może zgłaszać się do Domu Kultury w Końskich przy ulicy Mieszka I-go 4 lub bezpośrednio do instruktora Pawła Stasińskiego – telefon 601 695 499. Zajęcia prowadzone będą w budynku domu kultury przy ulicy Partyzantów – obiekt pod dawnym Gimnazjum.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *