REKLAMA

Odwiedzamy gowarczowski Ośrodek Zdrowia w budowie [wideo, zdjęcia]

Z końcem roku stary Ośrodek Zdrowia w Gowarczowie powinien zostać zamknięty. Tak wynika z wytycznych, które przekazało Ministerstwo Zdrowia. Budowa nowego budynku dla przychodni pozwoli na dalsze funkcjonowanie opieki medycznej w tej gminie. 

REKLAMA

Ministerstwo Zdrowia nie przedłużyło terminu na spełnienie swoich zaleceń wskazanych w rozporządzeniu i dotyczących bezpieczeństwa pacjentów w placówkach medycznych. Dla Ośrodka Zdrowia w Gowarczowie prawdopodobnie oznaczałoby to zamknięcie. Placówka będzie jednak działać warunkowo dzięki temu, że rozpoczęła się budowa nowej siedziby. O tym jak ona przebiega porozmawialiśmy z jej dyrektorem dr Janem Prasałem oraz wójtem tej gminy Stanisławem Pacochą.

Koniec budowy przewidziany jest na kwiecień przyszłego roku, a pacjenci w nowym ośrodku będą leczyć się od maja. Nowy ośrodek zdrowia znajdujący się tuż przy Szkole Podstawowej ma mieć 673 metry kwadratowe powierzchni, a oprócz budynku powstanie tam także duży parking. Koszt inwestycji to  2 miliony 388 tysięcy złotych.

REKLAMA

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *