REKLAMA

OFICJALNIE: Przygodzka, Piec i Gosek powalczą o Sejm RP. Włosowicz o Senat

W piątek w siedzibie partii przy ulicy Nowogrodzkiej prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński ujawnił pełne listy wyborcze tej partii na wybory parlamentarne zaplanowane na 13 października 2019. Wiemy już kto związany z Konecczyzną będzie ubiegał się o mandat! 

REKLAMA

Okręg w wyborach do Sejmu RP obejmuje całe województwo świętokrzyskie, a pełna lista kandydatów z Prawa i Sprawiedliwości to aż 32 nazwiska! Na pozycji 11 znalazł się związany od lat z powiatem koneckim, a zwłaszcza gminą Stąporków Mariusz Gosek – członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego. Na 18 miejscu PiS wystawia starostę koneckiego Grzegorza Pieca. To mieszkaniec gminy Smyków, wcześniej radny powiatowy i dyrektor KRUS. Pozycja 27 przypadła Urszuli Przygodzkiej. To radoszyczanka, obecnie dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich.

REKLAMA

Z kolei w okręgu nr 81, który obejmuje powiaty: buski, jędrzejowski, kazimierski, konecki, pińczowski, staszowski i włoszczowski o mandat senatora będzie ubiegał się Jacek Włosowicz związany z Solidarną Polską. Włosowicz był senatorem w mijającej kadencji, wcześniej pracował jako europoseł.

Jedynką na liście PiS do Sejmu RP w województwie świętokrzyskim będzie Zbigniew Ziobro.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *