REKLAMA

Ogólnopolska akcja 'Niepodległa do Hymnu’ w koneckich przedszkolach [wideo, zdjęcia]

W ramach tegorocznej akcji „Niepodległa do Hymnu” w obchody Święta Niepodległości zaangażowało się wiele placówek przedszkolnych z powiatu koneckiego. Do naszej redakcji dopływa wiele zdjęć oraz nagrań przedstawiających dzieci z wielu przedszkoli śpiewających Mazurka Dąbrowskiego. Prezentujemy je Państwu poniżej.

REKLAMA

Przypominamy, że ogólnopolska akcja „Niepodległa do Hymnu” po raz pierwszy została zorganizowana dwa lata temu – 11 listopada 2018 roku, w stulecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wtedy to w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie w samo południe zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego, płynący z setek gardeł i serc.

REKLAMA

W akcję śpiewania hymnu zaangażowało się między innymi prywatne przedszkole „Bajkowa Kraina” w Końskich. Mazurka Dąbrowskiego zaśpiewały dwie grupy – 5-letnie „Kangurki” oraz 6-letnie „Pszczółki” przygotowane przez Ewelinę Kuletę. Podopieczni placówki przygotowali także program artystyczny, który zaprezentujemy w osobnym materiale. Mazurek Dąbrowskiego w wykonaniu dzieci z „Bajkowej Krainy” poniżej:

Mazurek Dąbrowskiego w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu” rozlegał się także w „Bajkowym Przedszkolu” w Stąporkowie. Wideo poniżej:

Hymn odśpiewały także dzieci z oddziału przedszkolnego Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Stąporkowie. Wideo poniżej:

Podczas Święta Niepodległości w akcji organizowanej przez MEN wzięła udział także cała społeczność Przedszkola nr 3 w Końskich. Symbolicznie o godzinie 11:11 dzieci z grup „Krasnoludki”, „Muchomorki” oraz „Smerfy” w swoich salach uroczyście odśpiewały Mazurka Dąbrowskiego. Dzieci z PS nr 3 przygotowały również program artystyczny, który przedstawimy w osobnym artykule. Hymn Polski w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 3 poniżej:

Również Niepubliczne Przedszkole Czarodziejski Młynek z Końskich postanowiło dołączyć do akcji. Przedstawiamy wideo poniżej:

W akcji wzięły też udział przedszkolaki z Przedszkola nr 2 w Końskich oraz Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli.

Aktualizacja: W piątek nagranie przekazał nam także Zespół Placówek Oświatowych z Rogowa. Za piękną uroczystość odpowiadały Panie: Elżbieta Cuper, Monika Kosmal, Katarzyna Kozerawska, Anna Dzierzgwa, Dominika Szymczyk, Wioletta Młodawska:

Zdjęcia (ZPO w Stadnickiej Woli, Bajkowa Kraina, Przedszkole nr 3 w Końskich):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *