REKLAMA

Ogólnopolskie mistrzostwa crossowe w gminie Końskie [wideo, zdjęcia]

W sobotę w Przybyszowach w gminie Końskie rozpoczęły się dwudniowe zmagania w motocrossie. Na torze prowadzone są cztery rundy turniejów ogólnopolskich. Organizatorem wydarzenia jest MX Przybyszowy Tor Motocrossowy Lobo Racing należący do Polskiego Związku Motorowego.

REKLAMA

W zawodach wystartowało trzynaście klas crossowych. W sobotę na torze pojawili się uczestnicy kategorii: Amator, MxKobiet, Mx65, MxJunior oraz MxMasters. Wyścigi przeprowadzono w dwóch turach, po około dwie godziny każda.

W niedzielę można było oglądać klasy: Mx85, Mx1BiC, Mx2BiC, MxOpen oraz MxQuad. Tury trwały po 2,5 godziny.

REKLAMA

– „Jesteśmy na pięknym obiekcie w Przybyszowach, gdzie właśnie zawodnicy z całej Polski się ścigają i spędzają aktywnie czas. Rywalizacja pełną parą, pogoda nam dopisuje, na szczęście nie pada i nie jest zbyt ciepło natomiast silniki nas grzeją, więc super się bawimy” – mówił organizator Piotr Płochocki.

Po ostatnich zmaganiach podczas obu dni rozdano nagrody dla najlepszych uczestników. W trakcie zawodów rozegrano: III Rundę Pucharu Polski, IV Rundę Mistrzostw Polski w Quadcrossie, IV Rundę Mistrzostw Strefy Polski Centralnej w Motocrossie oraz III Rundę Mistrzostw Strefy Polski Południowej w Motocrossie.

Zdjęcia (Piotr Stolarski):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *