REKLAMA

Ogródek Jordanowski w końcu otwarty! [wideo, zdjęcia]

Na tę uroczystość czekały chyba wszystkie dzieci z Końskich, a także ich opiekunowie. W czwartek o godzinie 11.00 po wielu perturbacjach oficjalnie otworzono Ogródek Jordanowski. To największy, a teraz również najnowocześniejszy plac zabaw w gminie Końskie. 

REKLAMA

Tego dnia licznie przybyli samorządowcy gminy Końskie świętowali oddanie nowego obiektu wraz z najbardziej zainteresowanymi, czyli z dzieciakami z koneckich przedszkoli. W uroczystości oddania popularnego „Jordana” do użytku wzięły udział przedszkolaki ze wszystkich placówek gminy znajdujących się na terenie Końskich. Mali uczniowie z sąsiadującego z placem zabaw Samorządowego Przedszkola nr 2 przygotowali nawet krótką część artystyczną.

Potem głos zabrał Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich. –„Przebudowa Ogródka Jordanowskiego to inwestycja z brodą. Ja chciałbym przypomnieć, że ten ogródek powstał w latach 60-tych i w prawie niezmienionym stanie przetrwał aż do 2017 roku. Od 1998 roku, czyli od chwili zgłoszenia roszczeń przez Tarnowskich wiadomym było, że gmina tu nic nie może zrobić, bo nie ma prawa własności. W 2011 roku gmina zaczęła projektować przebudowę ogródka. Pierwotny, bardzo ambitny projekt miał wartość kosztorysową ponad 3,5 miliona złotych, a przetarg udowodnił, że nie ma firm, które chciałyby zrobić to taniej. Kiedy w 2015 roku okazało się, że w ramach Budżetu Obywatelskiego tysiące mieszkańców chcą by na osiedlach powstały place zabaw jasnym się stało, że ten plac powinien być, ale być może nie o wartości 3,5 miliona złotych. W 2016 roku przeprojektowaliśmy koncepcję i zmieniliśmy ją na taką, która jest najbardziej bliska naturze i pierwotnemu charakterowi tego ogródka, czyli miejsca zabaw, spotkań ściśle związanego z parkiem i jego najbliższym otoczeniem.” – opowiadał podczas otwarcia placu zabaw Krzysztof Obratański.

REKLAMA

Rok 2017 to najpierw unieważnienie jednego przetargu na tę inwestycję, ponieważ oferty, które wpłynęły opiewały na bardzo wysokie kwoty. Potem problemy z wykonaniem ogródka miała firma go wykonująca i oddanie inwestycji przesunęło się o kolejne miesiące. W końcu jednak dobrnięto do szczęśliwego zakończenia. Plac zabaw kosztował gminę ponad 730 tysięcy złotych. W ramach prac rozebrano stare urządzenia i ustawiono zupełnie nowe zabawki, piaskownice, czy karuzele. W strefie dla najmłodszych dzieci położono specjalną bezpieczną nawierzchnię, a w strefie dla dorosłych znajdziemy urządzenia służące do uprawiania sportu, czyli między innymi orbitrek, prasę nożną, wioślarza, czy wyciąg górny. Ogródek wizualnie zachwyca, a uroku dodają mu piękne stylizowane latarnie. –„Pomysł był taki by każdy kto to miejsce odwiedzi znalazł coś dla siebie. By było coś dla mniejszych dzieci, większych dzieci, coś dla młodzieży – mamy tu urządzenia siłowni zewnętrznej i żeby było coś dla rekreacji – ta pergola kiedy obrośnie bluszczem, te leżaki po prostu zachęcają by przyjść tu z książką, odpocząć. Oczywiście miejsce to przede wszystkim jest dla dzieci, one nie funkcjonują w próżni. Są członkami naszego społeczeństwa, czyimś córkami, synami, wnukami. Są najbardziej kochaną częścią naszego społeczeństwa.” – tłumaczył Obratański.

I to właśnie dzieci wspólnie z burmistrzem Obratańskim oraz przewodniczącym Rady Miejskiej Zbigniewem Kowalczykiem dokonały symbolicznego przecięcia wstęgi i tym samym otworzyły zupełnie nowy Ogródek Jordanowski. Teraz pozostaje już tylko zabawa!

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Ogródek Jordanowski w końcu otwarty! [wideo, zdjęcia]

  1. Ta.. miał być otwarty na wiosnę, a mamy jesień. Już nie wspomnę o rewitalizacji skwera, którego prace miały ruszyć w tym roku, a na razie ni widu ni słychu. Pewnie zaczną prace za dwa lata..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *