REKLAMA

Ogrzewanie na podczerwień – bezpieczny i ekologiczny system grzewczy

Ogrzewanie na podczerwień – bezpieczny i ekologiczny system grzewczy

REKLAMA

Ogrzewanie na podczerwień stawowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych systemów grzewczych, która odznacza się zarówno zmniejszonym wpływem na środowisko, jak również korzystniejszym rozkładem temperatury w pomieszczeniu. Na przestrzeni ostatnich lat obserwowany jest znaczny wzrost popularności tego rodzaju urządzeń, coraz częściej montowanych w budynkach mieszkalnych. Poznaj najważniejsze zalety ogrzewania podczerwienią, które przekonają Cię do tego systemu!

REKLAMA

Korzystny rozkład temperatury

Jedną z podstawowych korzyści, która idzie w parze z promieniowaniem podczerwonym, jest korzystniejszy rozkład temperatury w całym pomieszczeniu. Konwencjonalny kaloryfer ociepla wyłącznie powietrze, skutkiem czego jest tzw. prąd konwekcyjny i wyższa temperatura przy suficie. Ogrzewanie domu podczerwienią oddziałuje wyłącznie na ściany, przedmioty i organizmu żywe, co wpływa na równomierne ogrzanie całego pomieszczenia.

Pozytywny wpływ na samopoczucie domowników

Ogrzewanie elektryczne podczerwienią jest jednym z częściej spotykanych systemów grzewczych w saunach, specjalistycznych gabinetach medycznych, a także inkubatorach dla noworodków. Jest ono również zalecane dla alergików, ze względu na ograniczenie niekorzystnego oddziaływania kurzu, poprzez redukcję ruchu powietrza w pomieszczeniu. Ogrzewanie na podczerwień to również najskuteczniejsze zabezpieczenie rozwoju grzybów i pleśni, ze względu na nieustanne pochłanianie promieniowania przez przegrody budowlane.

Niewątpliwą zaletą ogrzewania na podczerwień jest znaczne zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko. Ten szczególny system grzewczy nie emituje do atmosfery dwutlenku węgla, pyłu bądź innych szkodliwych substancji. Warto w tym miejscu wspomnieć również o ujemnej jonizacji powietrza, na które oddziałuje promieniowanie podczerwone. Czynnik ten ma szczególne znaczenie, jeżeli chodzi o pozytywny wpływ na samopoczucie, ukrwienie skóry i krążenie krwi przebywających w pomieszczeniu osób.

Intuicyjny system obsługi

System grzewczy wykorzystujący promieniowanie podczerwone to przede wszystkim intuicyjna obsługa i zapewnione bezpieczeństwo. Wbudowany w grzejnikach termostat pozwala na swobodną regulację temperatury w pomieszczeniu, a także poziomu pracy samego urządzenia. Inteligentny system sterowania wyrażony jest również w sposobie obsługi – do zmiany programu systemu wykorzystasz sieć Wi-Fi bądź dostosowany pilot!

Decydując się na ogrzewanie na podczerwień rezygnujesz również z dodatkowych kosztów eksploatacji bądź serwisu, do dodatkowo przemawia za montażem tego rodzaju systemu grzewczego!

Materiał zewnętrzny

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *