REKLAMA

Około 160 koneckich pielgrzymów już na trasie! [wideo, zdjęcia]

W poniedziałek z Końskich wyruszyły lokalne grupy uczestniczące w 44. Pieszej Pielgrzymce Radomskiej na Jasną Górę w Częstochowie. Na pątniczy szlak tym razem wyszło około 160 konecczan z różnych parafii w regionie. 

REKLAMA

Pielgrzymi spotkali się przy parafii Świętego Mikołaja około godziny 11:30. To właśnie z tego kościoła na pątniczy szlak wyruszyło najwięcej osób. Od kilku lat droga do Maryi z Końskich wygląda nieco inaczej –„Cieszymy się bardzo, że pielgrzymka rusza kolejny raz z Końskich.  To już trzecia pielgrzymka w wydaniu pandemicznym, ona jest w całości namiotowa. Idziemy też nową trasą, już od 2020 roku, ale pan Bóg tak to wszystko pokierował, że wielu pielgrzymom ta forma pasuje. Z roku na rok widzimy wzrost liczby pielgrzymów. Dwa lata temu było to 60 osób, w zeszłym roku 120, a teraz liczymy na 150-160 osób. Cieszymy się, bo wielu ludzi dołącza do tej pielgrzymki i ona nabrała charakteru dekanalnego, to nie są tylko Końskie, ale i okoliczne miejscowości” – opowiada nam ksiądz Michał Podsiadły, który jest przewodnikiem koneckiej grupy.

O 12:00 do grupy dotarł ksiądz biskup Piotr Turzyński. Jeden ze zwierzchników diecezji radomskiej wspólnie z księdzem proboszczem Jackiem Wieczorkiem oraz burmistrzem Końskich Krzysztofem Obratański pożegnał wiernych. Następnie poświęcił pielgrzymkę przed wyjściem.

REKLAMA

W grupie pod Kolegiatą Mikołaja znalazło się około 100 osób głównie z miejscowej parafii, ale i z Chrystusa Odkupiciela, Pomykowa, Rogowa, a nawet z Warszawy. Wiele osób wychodzących z Końskich pełniło jakąś pielgrzymkową rolę, wszyscy szli ze swoimi intencjami w sercach:

„Jesteśmy pierwszy raz na pielgrzymce. Idziemy, bo od roku uczęszczamy na oazę i chciałyśmy zawsze iść na pielgrzymkę i w tym roku się udało. Jesteśmy w diakonii medialnej, w której posługujemy. Rozpowszechniamy pielgrzymkę medialnie, wrzucamy posty, grafiki, filmy. Jeśli chodzi o intencję to w naszym wypadku będzie to dziękczynna pielgrzymka” – mówią Julia i Natalia.

„Jestem porządkowym, a nasza rola polega na porządkowaniu grupy, pracach związanych z bezpieczeństwem na ulicach, po których pielgrzymujemy. Ja na pielgrzymce jestem trzeci raz, lubię to robić, to fajna przygoda. Jeśli chodzi o intencje to chciałbym je pozostawić dla siebie, ale są one dziękczynne” – opowiada nam Karol.

Wierni z parafii św. Mikołaja wyruszyli najpierw do kościoła przy ulicy Robotniczej w Końskich. Tam połączyli się z drugą, większą grupą  którą stanowili pątnicy z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz  z Kazanowa. Tam odbyła się msza święta inaugurująca pielgrzymkę.

Następnie cała grupa wyruszyła na szlak do Maryi –„Śpimy na polach namiotowych, które są przygotowane przez leśników. To są miejsca bezpieczne, mamy odpowiednią infrastrukturę sanitarną zapewnioną. Są to warunki polowe, ale bardzo godne i wygodne. Miejscowości, w których będziemy spali: pierwszy dzień to Sielpia, następnie Słupia Konecka, Maluszyn, Kolonia Raczkowice, Kłobukowice, a ostatni wieczór to msza święta o 19:30 na Wałach Jasnogórskich u Matki Bożej” – tłumaczy ksiądz Michał Podsiadły.

O 44. Pieszej Pielgrzymce Radomskiej do Częstochowy w naszej telewizji oraz portalu tkn24.pl będziemy jeszcze informować.

Zdjęcia:

REKLAMA

2 thoughts on “Około 160 koneckich pielgrzymów już na trasie! [wideo, zdjęcia]

  1. Proszę pomódlcie się aby pis odeszło bo zrujnuje ten kraj. Ceny z kosmosu, bezrobocie największe w historii i tylko kradną. Takiej patologii jeszcze nie było.

  2. Pingback: Drugi dzień pielgrzymki z Końskich do Częstochowy. Fotorelacja | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *