REKLAMA

Okradli OSP Węgrzyn. Zginął między innymi defibrylator!

W czwartek około godziny 20:00 Komisariat Policji w Radoszycach otrzymał informację o kradzieży z włamaniem do remizy strażackiej w Węgrzynie. Złodzieje narobili strat na kilkanaście tysięcy złotych, ukradli między innymi ratujący życie defibrylator!

REKLAMA

„Do zdarzenia doszło prawdopodobnie w nocy z 12 na 13 grudnia. Z ustaleń wynika, że nieznany na chwilę obecną sprawca dokonał włamania do budynku remizy OSP Węgrzyn, a następnie ukradł: piłę spalinową, przedłużacz 30 metrowy umieszczony na podwoziu wozu bojowego, dwie ładowarki do radiotelefonów, prostownik elektryczny, a po rozbiciu drewnianej skarbonki także pieniądze – 140 złotych. Z drugiego pomieszczenia garażowego z wnętrza wozu bojowego zabrano dwa radiotelefony, defibrylator AED.” – opowiada Piotr Przygodzki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

REKLAMA

Oszacowana łączna wartość strat to 13 tysięcy 740 złotych. Postępowanie prowadzi komisariat z Radoszyc.

Policjanci apelują: jeżeli ktoś z Państwa ma podejrzenia odnośnie tego kto mógł ukraść niezbędny do ratowania życia i zdrowia ludzi sprzęt to powinien zgłosić się do najbliższej jednostki policji. Funkcjonariusze gwarantują pełną anonimowość osób zeznających.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *