REKLAMA

Old Marinners na rozpoczęcie sezonu w Sielpi [zdjęcia, wideo]

W ostatnią niedzielę czerwca w Kinie Letnim w Sielpi zagrał zespół szantowy Old Marinners. Było to iście morskie powitanie wakacji i rozpoczęcie sezonu turystycznego w tej miejscowości.

REKLAMA

Koncert rozpoczął się o godzinie 18:00 w Kinie Letnim w Sielpi. Zespół ze Skarżyska Kamiennej i Suchedniowa zachwycił widownię żywymi szantami. Artyści łatwo zarażali swoją pozytywną energią każdego, kto miał okazję ich usłyszeć. Widownia była niemal pełna. Przybył nawet sam burmistrz Miasta i Gminy Końskie – Krzysztof Obratański z małżonką, który już wcześniej zauroczył się  w muzyce granej przez Old Marinners w koneckim Domu Kultury. To stąd zrodził się pomysł, aby właśnie oni powitali wakacje w naszym podkoneckim kąpielisku.

REKLAMA

Widzowie chętnie dołączali do śpiewu znanych szant. Niektórzy nawet wychodzili przed scenę, aby zatańczyć. To tylko potwierdza, jak bardzo porywającą atmosferę stworzyli artyści. Ten koncert na pewno zostanie zapamiętany, a echo morskich szant jeszcze długo będzie odbijało się między drzewami sielpiańskich lasów.

Zespół Old Marinners istnieje od 2008 roku. Tworzą go muzycy ze Skarżyska – Kamiennej i Suchedniowa: Arkadiusz Rurarz – śpiew, banjo, mandolina, Magdalena Piasta – Bolechowska – śpiew, skrzypce, Martyna Jurga – śpiew, flet poprzeczny, thin whistle, Grzegorz Ziętkowski – śpiew, gitara akustyczna, Andrzej Filipiak – śpiew, gitara basowa. Grupa jest dobrze znana miłośnikom szant i morskiego folku – koncertuje w całej Polsce. Ma na swoim koncie płytę „Set Sail”, a obecnie trwają prace nad ich drugim krążkiem.

Zdjęcia (Piotr Malinowski):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *