REKLAMA

Olimpia wygrywa Wojewódzką Ligę Młodziczek!

UKS Olimpia Końskie zwycięża w Świętokrzyskiej Lidze Młodziczek w piłkę ręczną sezonu 2020/2021. Sezonu, który z uwagi na epidemiczne ograniczenia rozgrywany był w zupełnie innych niż planowano terminach. W ostatnich dwóch meczach nasze szczypiornistki zanotowały zwycięstwo i porażkę. 

REKLAMA

Olimpijki rozgrywki rozpoczęły od zwycięstwa z pierwszą drużyną Korony Handball Kielce. Następnie już w kwietniu podopieczne trenera Dariusza Sokołowskiego pokonały drugą ekipę Korony.

REKLAMA

W miniony wtorek nasze szczypiornistki w Kielcach walczyły ponownie z pierwszą drużyną Korony Handball i po wyrównany boju zwyciężyły stosunkiem bramek 24:26. Najskuteczniejsza na parkiecie była Aleksandra Zbróg – zaliczyła 11 trafień.

Korona I Handball Kielce – Olimpia Końskie 24:26 (12:12)
Olimpia Końskie: Musielewicz 4, Gardulska 3, Pękal 4, Walczyk 2, Połeć 2, Zbróg 11, Jedynak, Świercz, Stanek, Wilka, Jakubowska, Leszczyńska

Kolejny mecz zawodniczki trenera Sokołowskiego rozegrały już w czwartek z Koroną II. Było to dla nich trzecie spotkanie od niedzieli i młode szczypiornistki odczuwały już duże zmęczenie. To przełożyło się na poczynania na parkiecie hali sportowej w Stadnickiej Woli. Do przerwy nasze dziewczęta jeszcze dzielnie walczyły, a na tablicy widniał remis. Ostatecznie jednak przegrały czterema bramkami.

UKS Olimpia Końskie – Korona II Handball Kielce 18:22 (11:11)

Ostatecznie jednak trzy wygrane wystarczyły olimpijkom do zwycięstwa w całych rozgrywkach. UKS Olimpia Końskie to mistrz województwa świętokrzyskiego w piłkę ręczną w kategorii młodziczek. Gratulujemy!

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *