REKLAMA

Olimpiada Matematyczna w Końskich już wystartowała! [wideo, zdjęcia]

153 najlepszych młodych matematyków w Polsce od dziś rywalizuje w Końskich. Wśród nich mamy aż czterech uczniów naszego II Liceum Ogólnokształcącego. 

REKLAMA

Nasi przedstawiciele to: Mikołaj Grzebieluch, Kamil Długosz, Paweł Wesołowski i Maciej Dziuba. Ten ostatni jest synem nauczyciela wszystkich naszych finalistów – Pawła Dziuby. Maciej w ubiegłym roku był najlepszym matematykiem wśród gimnazjalistów w Polsce, a także wygrał Środkowoeuropejską Olimpiadę Matematyczną w Austrii.

To właśnie dzięki sukcesom wychowanków Pawła Dziuby 68. edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej mogła zagościć w Końskich. Matematycy z całego kraju już wczoraj zameldowali się w ośrodku Łucznik w Sielpi, a dziś rozpoczęli zmagania.  „Kwaterowaliśmy wczoraj, o godzinie 19.00 rozpoczęliśmy taką normalną, roboczą kolację, a dziś już tylko zmagania. Wyniki poznamy w czwartek o godzinie 11.00 na wielkiej gali, która odbędzie się w szkole, w II Liceum Ogólnokształcącym przy ulicy Sportowej i wtedy dowiemy się kto spośród tych 153 osób będzie reprezentował Polskę na zawodach międzynarodowych w Brazylii.” – powiedziała nam Beata Salta, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego.

REKLAMA

Nim rozpoczęto pisanie wszystkich powitali przedstawiciele Zarządu Powiatu Koneckiego – członkini Dorota Duda i wicestarosta Andrzej Lenart. Młodzież dzisiaj mierzyła się z trzema zadaniami, na których rozwiązanie przeznaczone było 300 minut. Kolejne trzy zadania uczestnicy będą rozwiązywać we wtorek. W środę egzaminatorzy sprawdzą wszystkie prace, a w tym czasie olimpijczycy będą zwiedzać ziemię świętokrzyską – między innymi Krzemionki Opatowskie oraz Bałtów, a tak jak wspomniała pani dyrektor w czwartek odbędzie się wielki finał.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *