REKLAMA

Oliwia Małecka zdobyła Puchar Polski w karate [zdjęcia]

W sobotę odbył się 34. Puchar Polski Seniorów i 14. Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików. Na tej sportowej imprezie nie mogło zabraknąć reprezentacji Koneckiego Klubu Karate Kyokushin. 

REKLAMA

Na zdjęciu: Oliwia Małecka z Pucharem Polski

W turnieju wzięło udział 489 zawodników z 96 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Z koneckiego klubu wystartowało 7 osób. Organizatorami zawodów byli Polski Związek Karate oraz Wrocławski Klub Karate Kyokushin Sylwestra i Agnieszki Sypień.

Reprezentacja Koneckiego Klubu Karate Kyokushin:
Oliwia Małecka – młodzik, kat. + 50 kg
Wiktoria Armada – młodzik, kat. – 50 kg
Emilia Łucak – młodzik, kat. – 50 kg
Paulina Dróżdż – junior młodszy, kat. + 55 kg
Jakub Owczarek – młodzik, kat. – 60 kg
Filip Nowocień – młodzik, kat. – 60 kg
Olgierd Kozielski – junior młodszy, kat. + 65 kg

REKLAMA

Pierwsze miejsce i Puchar Polski w kategorii młodziczek powyżej 50 kg zdobyła Oliwia Małecka. Natomiast w pierwszej ósemce w swoich kategoriach uplasowali się Olgierd Kozielski i Jakub Owczarek.

„Oliwia od pierwszej walki wyraźnie przeważała w swojej kategorii. Można śmiało powiedzieć, że trafiliśmy z formą na najważniejszą imprezę w tym roku, jaką bez wątpienia dla naszych zawodników był Puchar Polski Seniorów PZK. Patrząc na rangę zawodów, ich przebieg, poziom sportowy, liczbę startujących klubów myślę, że jest to największy jak dotąd sukces Oliwii Małeckiej. Pozostali dali dobre walki i uważam, że pomimo kilku przegranych żadne z nich nie może czuć się pokonanym. Należy wziąć pod uwagę, iż nasi zawodnicy dopiero osiągają wiek pozwalający na rywalizację na turniejach PZK. Myślę, że wraz ze zdobywanym doświadczeniem wyniki naszych zawodników będą coraz lepsze i, że w przyszłym roku więcej kategorii będzie dla nas łaskawych.” – mówi trener Mateusz Garbacz.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *