REKLAMA

Oni mają talent! OHP powróciło ze swoim konkursem [wideo, zdjęcia]

W czwartkowy poranek w Miejsko-Gminnym Domu Kultury odbył się Wojewódzki Konkurs Artystyczny „Mam Talent – 2023” organizowany przez Świętokrzyską Wojewódzką Komendę Ochotniczych Hufców Pracy w Kielcach. Poznaliśmy najzdolniejszą artystycznie młodzież uczęszczającą do OHP. 

REKLAMA

„Przynajmniej od 20 lat konkurs odbywa się w Końskich. Gościmy młodzież z siedmiu jednostek województwa świętokrzyskiego: Jędrzejowa, Sandomierza, Pińczowa, Kielc, Starachowic, Skarżyska i Końskich” – mówi nam Monika Jedynak, komendantka Hufca Pracy w Końskich.

REKLAMA

Rywalizacja w konkursie toczy się w dwóch kategoriach: artystycznej  oraz plastycznej. Wśród gości wydarzenia znaleźli się między innymi: burmistrz Końskich Krzysztof Obratański, komendant wojewódzki OHP Grzegorz Małkus, członek zarządu powiatu koneckiego Jarosław Staciwa.

„Mam nadzieję, że dzisiaj będziemy świadkami olbrzymiej uczty duchowej w wykonaniu młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy. Życzę udanych występów i wszystkim bardzo serdecznie dziękuję za współpracę” – przemawiał komendant Grzegorz Małkus.

„Życzę tej młodzieży by za rok, dwa, trzy występowała na scenie, ale już ogólnopolskiej. Tego Wam życzę” – mówił do młodzieży Jarosław Staciwa.

W trakcie wydarzenia wręczono stypendium „Najlepszy w zawodzie”, które funduje Stowarzyszenie na rzecz II Liceum z oddziałami dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich. Jednorazowe stypendium o wysokości tysiąca złotych otrzymała Katarzyna Bednarz, kształcąca się w zawodzie cukiernika w koneckim Uniwerku.

Potem przyszedł już czas na występy artystyczne – podczas przeglądu mogliśmy podziwiać recytację, wykony muzyczyczne, czy kabaretowe.

Jury w składzie: Piotr Salata – dyrektor Domu Kultury w Końskich, Beata Napierała – reprezentująca Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości oraz Dominika Darowska-Nowa z OHP Kielce po ich zakończeniu wyłoniło laureatów:

W kategorii plastycznej:

I miejsce Julia Gołąbek z Jędrzejowa
II miejsce Amelia Matejska ze Starachowic 
III miejsce Nikola Krawiecka ze Skarżyska-Kamiennej 

W kategorii występów artystycznych:

I miejsce Kabaret w wykonaniu  Tomasza Wójcika i Dariusza Garbarza z Jędrzejowa
II miejsce Alicja Więckowska ze Skarżyska-Kamiennej
III miejsce Ewelina Tomczyk z Sandomierza 

Przyznano także wyróżnienia, między innymi dla wokalistek z Końskich za brawurowe wykonanie piosenki „Takiego Janicka”.

Warto dodać, że konkurs „Mam Talent” organizowany przez środowisko OHP ma wieloletnią tradycję. Tym razem powrócił po kilkuletniej przerwie związanej z pandemią koronawirusa.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *