REKLAMA

Opłatkowe spotkanie w miejscowości Wąsosz z medalami dla druhów [zdjęcia]

Spotkanie opłatkowe w Wąsoszu jak co roku to przede wszystkim zasługa mieszkańców i ich sołtysa Lucjana Góreckiego. To sołtys wraz z Radą Sołecką i Ochotniczą Strażą Pożarną zaprasza co roku na wspólne kolędowanie i smaczne potrawy przyrządzane przez miejscowe gospodynie. W tym roku uroczystość zorganizowano w sobotę i połączono ją z wręczeniem medali i odznaczeń dla druhów OSP.

REKLAMA

Wśród gości na tej miłej uroczystości byli: burmistrz Krzysztof Obratański wraz z małżonką, jego zastępcy Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński, przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Słoka i zastępca Zbigniew Kucharski. Nie brakowało także księdza, koneckich radnych i przedstawicieli koneckich samorządowców. W trakcie spotkania burmistrz Krzysztof Obratański wraz z druhem bryg. w st. spocz. Tadeuszem Nowakowskim odznaczył odznaką „Wzorowy strażak” dwóch druhów OSP Wąsosz: druha Łukasza Bartosińskiego i druha Łukasza Wiśniewskiego.

REKLAMA

Wraz z zespołem muzycznym można było odśpiewać kolędy, łamać się opłatkiem ze zgromadzonymi gośćmi i obejrzeć rozbudowywaną właśnie remizę, która już za kilka miesięcy będzie oddana strażakom w użytkowanie.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *