REKLAMA

Opoczyńska studniówka szalała w Końskich z Czadomanem! [wideo, zdjęcia]

Już po raz drugi swoją studniówkę w Końskich zorganizował Zespół Szkół Powiatowych im. Stanisława Staszica w Opocznie. Ponownie maturzystów z tej szkoły gościła Sala Bankietowa Astoria. Tym samym w Astorii odbywają się już nie tylko niemal wszystkie koneckie studniówki, ale i największa opoczyńska. Młodzież z sąsiedniego powiatu bawiła się znakomicie, a niespodzianką dla nich od właścicieli sali Andrzeja i Piotra Kudłaczów był koncert gwiazdora muzyki disco polo – popularnego Czadomana. U nas relacja wideo i mnóstwo zdjęć. 

REKLAMA

Bal miał miejsce w sobotę 11 stycznia i była to naprawdę bardzo duża impreza. Na parkiet wyszło 220 maturzystów, wielu z nich z osobami towarzyszącymi, nauczyciele oraz rodzice. W sumie w Astorii bawiło się około 400 osób! Studniówkę rozpoczęła para prowadzących – uczniów z klasy IV  – Małgorzata Kornata z Technikum Ekonomicznego oraz Jakub Makuch z Technikum Informatycznego. Następnie głos zabrał dyrektor placówki Marek Zieliński, który nie tylko składał uczniom życzenia, nie tylko mówił o tym co dała im szkoła, ale i o tym co oni dali jej –„Co wy daliście naszej szkole? Tutaj zdradzę informację, że jesteśmy 26 szkołą w województwie łódzkim jako technikum na ponad 500 takich szkół. W skali kraju techników jest 1701, a jesteśmy 498 szkołą i to Wasz praca i praca naszych nauczycieli sprawiła, że obroniliśmy brązową tarczę. Chciałbym byście sobie podziękowali, a rodzice niech docenią swoje pociechy… to bardzo duża zasługa naszych uczniów, naszej młodzieży, naszych dzieci” – przemawiał dyrektor.

Głos zabierali także: reprezentantka Rady Powiatu Opoczyńskiego, asystent posła Roberta Telusa oraz jeden z rodziców  –„Wykorzystajcie najowocniej ten czas. Już wkrótce matura. Przed Wami droga młodzieży okres wytężonej pracy. Za około 100 dni przystąpicie do egzaminu maturalnego. Zdacie egzamin ze swojej dojrzałości. Następnie pójdziecie na wymarzone studia lub podejmiecie pracę. Jednak pozostaną wspomnienia z chwil w szkole. Niejednokrotnie z łezką w oku będziecie wspominać swoich nauczycieli, którym przecież tak wiele wy uczniowie, jak i my rodzice zawdzięczamy. Z całego serca życzę Wam powodzenia na egzaminach, jak najwyższych wyników, przysłowiowego połamania piór i odwagi, która prowadzi do wyznaczonego celu” – przemawiał w imieniu rodziców Dariusz Badura, jeden z organizatorów balu studniówkowego.

REKLAMA

W części oficjalnej nie zabrakło kwiatów dla dyrekcji i wychowawców, podziękowań dla całego grona pedagogicznego oraz nauczycieli, którzy przygotowali z młodzieżą znakomity, o czym mogliśmy się przekonać później, układ poloneza. Sam taniec rozpoczął dyrektor szkoły Marek Zieliński.

Tradycją opoczyńskiej szkoły jest także odtańczenie reprezentacyjnego walca. I trzeba przyznać, że ten zaprezentowany w sobotni wieczór był niezwykle udany!

O emocje towarzyszące balowi pytaliśmy dyrektora szkoły –„To na pewno dla wszystkich moment bardzo wzruszający, chociaż dla tych którzy dzisiaj balują, będą balować, tańczyć, śpiewać, bawić się jest to na pewno wielkie przeżycie. Ja niedawno też przeżyłem dwa bale studniówkowe w domu i wiem jak to pod tym kątem wygląda. Jak ważny jest strój, jak ważne są buty, jak ważne są inne szczegóły garderoby, a zwłaszcza damskiej. Ze względu na to, że jestem dyrektorem szkoły już od ładnych paru lat. To dwudziesta któraś moja studniówka i jest to taka powiedzmy już rutyna, ale… za każdym razem mam ogromną tremę i bardzo to przeżywam, dlatego że wielu z tych uczniów, których właśnie dzisiaj tutaj podziwialiśmy uczyłem – przeważnie w pierwszej klasie, czasami w innych. To uczniowie, których praktycznie znam i ten okres przebywania w szkole przez te trzy, cztery lata, a niedługo już będzie pięć w technikum to już taki moment, w którym można się zżyć i wejść z nimi w relacje. Czasem nawet osobiste, bo wystarczy pocieszyć kogoś kto cierpi, wystarczy czasami na kogoś kiwnąć palcem by się opamiętał. Jednak te wszystkie rzeczy, które dzieją się w trakcie edukacji uczniowie zapamiętują, my też pamiętamy, cieszymy się że czasami poznają nas na ulicy po paru latach… to są takie najbardziej miłe momenty z naszej pracy dydaktycznej” – mówił nam Marek Zieliński, dyrektor ZSP im. Stanislawa Staszica w Opocznie.

Z wyboru placówki i czterech lat spędzonych w jej murach niezwykle zadowoleni są uczniowie. Przed naszą kamerą o swoich wrażeniach i doświadczeniach opowiadali Jakub Taczykowski i Małgorzata Kornata:

„Ja już się dzisiaj wzruszyłam… jest taki fantastyczny moment, ta szkoła była fantastyczna, to są piękne wspomnienia, choćby z tańcem… „ – mówiła nam Małgorzata, a Jakub dodawał –„Będę bardzo dobrze wspominał tę szkołę, świetnie spędzony czas, nie żałuję wybrania tej szkoły – nauczyłem się wiele. Samemu można zobaczyć jakich mamy wspaniałych nauczycieli, dyrekcję, uczniów. Wszystkim życzę zdania egzaminów maturalnych, obecnie trwa sesja egzaminów zawodowych – więc niech je każdy zda na 100%. Niech każdy myśli przyszłościowo w kierunku, który wybrał” – mówi Jakub. Uczniowie zachęcają do wybierania ZSP im. Stanisława Staszica w Opocznie – „Jak najbardziej polecamy, bo ta szkoła jest najlepsza u nas w powiecie. Każdy ją poleca, a wszyscy są zadowoleni po jej ukończeniu. My również, choć jeszcze nie skończyliśmy, jesteśmy zadowoleni, że tu przyszliśmy. Mamy nadzieję, że jak najwięcej osób będzie chciało przyjść do nas do szkoły i u nas się uczyć” – mówi Małgorzata.

Zespół Szkół Powiatowych w Opocznie to olbrzymia szkoła łącząca przede wszystkim technikum oraz liceum ogólnokształcące. Więcej o tej jednostce i problemach związanych z zarządzaniem takim gigantem mówił nam dyrektor Zieliński –„W tym roku przyjęliśmy 600 dzieci, młodzieży – po gimnazjum 300 i po szkole podstawowej 300. W sumie w naszym zespole na dzień dzisiejszy jest 1450 uczniów plus około 100 osób dorosłych w Liceum dla dorosłych. To ogromne wyzwanie przed kadrą, która liczy 102 osoby na dzień dzisiejszy. To ogromne wyzwanie też organizacyjne. Zorganizowanie procesu dydaktycznego i wychowawczego tak by wszyscy byli zadowoleni jest niemożliwe. Staramy się jednak, chcemy by nauka była od 8 do maksymalnie 17:30. Specyfika przedłużenia godzin po 15:00 wynika z tego, że jesteśmy szkołą zawodową – mamy 3/4 uczniów technikum i nauczyciele którzy uczą przedmiotów zawodowych przeważnie pracują w firmach do godziny 14 lub 15 […] Tak samo pracujemy w sobotę. To duża niedogodność dla tych, którzy przyzwyczaili się do wolnej soboty. U nas są pracujące i pracowite, bo większość zajęć wtedy to zajęcia zawodowe” – tłumaczy dyrektor Zieliński

Nie łatwo też dla tak wielu osób zorganizować bal studniówkowy. W koneckiej Astorii to się jednak udało. Część gastronomiczna urządzona została na górnej sali, na dole pyszne posiłki przygotowane przez kuchnię spożywali rodzice i nauczyciele, a większość sali służyła za parkiet. Oprawę muzyczną i doskonałą zabawę podczas studniówki Zespołu Szkół Powiatowych im. Stanisława Staszica w Opocznie zapewniła grupa dj’sko-wodzirejska Helion Music Group.

Kulminacyjnym momentem balu był jednak koncert znanego wszystkim Czadomana! Opoczyńska młodzież szalała w rytm takich hitów jak „Ruda tańczy jak szalona”, czy „Chodź na kolana”! Fragment koncertu znajdziecie w naszej relacji wideo.


Zdjęcia (Paulina Adamczyk, Arek Góral): 

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *