REKLAMA

Opoczyńska studniówka w Końskich z zespołem Top Girls! [wideo, zdjęcia]

Około 300 osób wzięło udział w balu maturalnym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z Opoczna, który zorganizowany zostało w Sali Bankietowej Astoria w Końskich. Podczas studniówki koncert dał popularny zespół discopolo Top Girls! Była to niespodzianka ufundowana przez właścicieli sali. 

REKLAMA

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Opocznie tworzy wiele szkół: branżowa szkoła, technika, liceum ogólnokształcące dla młodzieży oraz liceum ogólnokształcące dla dorosłych. Łącznie w zespole szkół uczy się aż 1260 osób w 37 oddziałach.  Sobotni wieczór w Astorii rozpoczęli uczniowie Filip Czarnecki z IV klasy Technikum Informatycznego oraz Kinga Jurek z IV Klasy Technikum Ekonomicznego. To oni powitali wszystkich zgromadzonych i poprosili o zabranie głosu przybyłych gości.

Przemawiali: dyrektor placówki Marek Zieliński, starosta opoczyński Marcin Baranowski, przedstawicielka Rady Rodziców Ewelina Garczyk. Następnie dziękowano wychowawcom wszystkich maturalnych klas, a potem przyszedł już czas na tradycyjnego poloneza. W opoczyńskiej szkole tańczy się tylko poloneza reprezentacyjnego, a zakończył go jeszcze krótki pokaz przepięknego walca.

REKLAMA

O swojej szkole opowiedział nam jej dyrektor –„Jesteśmy największą szkołą w powiecie opoczyńskim. Co roku przychodzi do nas około 300 uczniów, w ubiegłym roku 325, a w tym roku mamy podwójny nabór – po gimnazjum i po szkole podstawowej. Myślę, że się też zmieścimy. Będą pewne niedogodności, ciągle pracujemy w sobotę, bo u nas pracuje kilkunastu nauczycieli, którzy pracują w zakładach produkcyjnych i oni nie mogą pracować wcześniej niż o 15:00. Te klasy, gdzie Ci nauczyciele pracują muszą te dwie godzinki dłużej są w szkole. Oprócz tego pracujemy w sobotę i to są głównie zajęcia związane z konkretnymi  zawodami, w których kształcimy w naszym zespole.”  – mówił Marek Zieliński, dyrektor placówki.

Dyrektor nie składał życzeń uczniom, ponieważ jest przekonany o ich wiedzy i umiejętnościach –„Jestem pełen wiary w nich, ta młodzież udziela się na wielu obszarach. Mamy osiągnięcia, mamy tarczę – złotą, potem brązową, a teraz srebrną. To wysiłek tych, którzy dzisiaj się bawią. Wierzę w nich. Wielu z nich odnajduje się na studiach wyższych, są tacy, którzy studiują i pracują, ponad połowa studiuje. Pozostali pracują, wiele osób wyjeżdżą za granicę, ale to chyba takie normalne w tych czasach” – tłumaczył nam Marek Zieliński

W balu udział wziął także najważniejszy włodarz powiatu – starosta opoczyński Marcin Baranowski –„U nas to zwyczaj, że władza uczestniczy w studniówka. Tak jest od lat. Będąc w poprzedniej kadencji wicestarostą to wtedy zawsze ktoś z organu prowadzącego był na tej studniówce […] My się zawsze bardzo dobrze czujemy patrząc na uczniów, którzy wybrali nasze szkoły, a to dla nas bardzo ważne jako organu prowadzącego […] Jak wspominam swoją studniówkę? Było to dokładnie 20 lat temu. Poloneza tańczyło więcej par, bo wszyscy z klas. Przypominam sobie na dziś, że do Poloneza przystąpiło 360 osób, a ja byłem w parze prowadzącej, więc spotkał mnie wyjątkowy zaszczyt. To się do dziś pamięta, wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego maturzysty. Dzisiaj życzymy im fantastycznej zabawy, relaksu, wytchnienia, niech ładują akumulatory na te sto dni, bo to ważny czas by powtórzyć wiadomości, wiedzę, doszlifować, a potem osiągnąć jak najlepsze wyniki na maturze, dostać się na wymarzoną uczelnię, a potem zrobić wiele fakultetów. W firmach naszych opoczyńskich, ale ogólnie w Polsce można już zarobić dobre pieniądze, ale jak się ma gruntowne i dobre wykształcenie. Takiego im życzę” – mówił do naszej kamery Marcin Baranowski, starosta opoczyński.

 

Oczywiście podczas tej najbardziej wyjątkowej nocy nie może zabraknąć wspomnień oraz życzeń. Przed naszą kamerą wyrażali je uczniowie Filip Czarnecki i Kinga Jurek.

„Będzie mi żal opuszczać tę szkołę, bo trafiłem na świetną kadrę nauczycieli, którzy pokazali mi co to życie, co to nauka, więc będzie mi na pewno bardzo brakowało tej szkoły. Trzeba mi życzyć pozytywnego egzaminu zawodowego, zdanej matury i świetnych zarobków” – mówi Filip Czarnecki z IV klasy o profilu informatycznym.

„Na pewno trzeba mi życzyć zdania matury, pojawią się też wyniki egzaminów zawodowych i tutaj też chciałoby się by były jak najlepsze, a w przyszłości dobrej pracy” – powiedziała nam Kinga Jurek z klasy ekonomicznej.

Mimo aż 300 osób biorących udział w studniówce, w Astorii nie było tłoczno. Na górnej sali znajdowały się stoły przy których uczniowie spożywali przepyszne posiłki. Na dole zaś zainstalowano specjalną koncertową scenę. Na niej przez całą noc występował Prestige Band Michała Augustyniaka. Natomiast tuż po 21:00 rozpoczął się koncert gwiazd disco-polo. Specjalnie dla opoczyńskiej młodzieży zaśpiewał zespół Top Girls!

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *