REKLAMA

Orszak Trzech Króli w czasie epidemii. Bardzo skromne obchody w powiecie

W poprzednich latach w powiecie koneckim podczas Święta Trzech Króli organizowane były kolorowe orszaki, które stały się już tradycją. W tym roku ze względu na epidemię nie mogą odbyć się one w standardowej formie, jednak organizatorzy z Końskich, Miedzierzy i Stąporkowa wychodzą naprzeciw wiernym z alternatywą tak, by celebrować ten dzień przy zachowaniu wszelkich zaleceń sanitarnych.

REKLAMA

W Końskich jedynie Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy postanowiła zorganizować obchody Święta Trzech Króli –„Po nabożeństwie, które odbędzie się o godzinie 11 wszyscy zgromadzeni zostaną zaproszeni do wspólnego kolędowania w kościele” – mówi nam proboszcz tej parafii ks. Tomasz Janicki.

REKLAMA

O godzinie 12 w Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Miedzierzy zorganizowany zostanie miniorszak, który przejdzie przez budynek kościoła, a następnie królowie złożą Jezusowi hołd przed szopką.

„Pozostało tylko kilka dni do Naszego Wspólnego Orszaku! W tym roku szczególnie wyjątkowego, bo mamy czas pandemii. Starajmy się mimo wszystko czas Epifanii świętować radośnie ale zarazem bezpiecznie. Kontynuując współpracę z Fundacją Orszak Trzech Króli otrzymaliśmy bezpłatne kolorowe korony, śpiewniki, naklejki oraz gazetki misyjne, które otrzymaliśmy od Fundacji OTK. Zostaną one rozdane w kościele” – mówi Beata Janiszewska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Miedzierzy.

Odbędzie się także krótkie kolędowanie, a obchody Święta Trzech Króli w Miedzierzy zakończy msza święta. Organizatorzy zachęcają, by na uroczystość w Miedzierzy przebierać dzieci w stroje królów.

W Stąporkowie Orszak Trzech Króli zostanie zorganizowany w formule online.

„W dniu 6 stycznia na naszym profilu facebookowym zostanie wyemitowany film z Pokłonem Trzech Króli oraz kolędami w wykonaniu artystów, poetów, młodzieży współpracującej z naszym ośrodkiem. Zachęcamy do wspólnego kolędowania” – informuje Katarzyna Sorn, dyrektor MGOKiS Stąporków.

Korony oraz gazetki promocyjne natomiast wierni będą mogli odebrać w kościele Wniebowzięcia NMP w Stąporkowie w środę po nabożeństwie.

Przypominamy także, jak obchody Święta Trzech Króli wyglądały w poprzednim roku. Ulicami Końskich, Stąporkowa i Miedzierzy przechodziły kolorowe orszaki, a wydarzeniu towarzyszyły jasełka oraz występy artystów. W Końskich były to aż trzy orszaki (wideorelacja – TUTAJ), w Miedzierzy królowie przeszli spod budynku Szkoły Podstawowej pod kościół Matki Boskiej Częstochowskiej (wideorelacja – TUTAJ), a w Stąporkowie uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica zaprezentowali zgromadzonym słowno – muzyczny spektakl o Bożym Narodzeniu (fotorelacja – TUTAJ).

Poniżej przedstawiamy wideorelacje z Orszaków Trzech Króli w 2020 roku:

Święto Trzech Króli w Końskich:

Święto Trzech Króli w Miedzierzy:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *