REKLAMA

Osiedle Jana Pawła II powstanie w Fałkowie [wideo, zdjęcia]

W ostatnim czasie gmina Fałków otrzymała wysoką dotację na uzbrojenie działek pod zabudowę. Samorządowcy chcą za te pieniądze wykonać kanalizację, wodociągi i utwardzić drogę dojazdową, by w przyszłości w Fałkowie powstało osiedle Jana Pawła II. Włodarze nie ukrywają, że chcą w ten sposób zachęcić młodych do zamieszkiwania w gminie. To region powiatu koneckiego z bardzo niskim bezrobociem i dużą ilością miejsc pracy w dobrze prosperujących zakładach. 

REKLAMA

„Wystąpiliśmy do wojewody świętokrzyskiego z wnioskiem o skorzystanie ze środków z rezerwy budżetu państwa. Taki wniosek został skonstruowany, on opiewa na 3 miliony 120 tysięcy złotych, bo gmina Fałków dokłada 20% do tej kwoty 2,5 miliona złotych. Co będzie tam zrobione? Oczywiście uzbrojenie terenu, czyli uzbrojenie działek. Z tych pieniędzy chcemy uzbroić je w sieć kanalizacyjną, będzie jej około 3 kilometrów, około 2 km wodociągów, 2 km dróg. Oczywiście w tym wniosku nie ma tylko odwodnienia, bo przewidziane jest jeszcze odwodnienie i oświetlenie ulic. Są to środki duże, natomiast biorąc pod uwagę ceny, które w tej chwili galopują to pewnie więcej nie zrobimy z tego jak kanalizację i wodociągowanie, ewentualnie chcielibyśmy utwardzić podbudową z kruszywa te ulice” – informuje nas wójt gminy Fałków Henryk Konieczny.

Ulica, przy której znajdują się działki na jednej z ostatnich sesji Rady Gminy w Fałkowie otrzymała imię Jana Pawła II. Docelowo całe osiedle, które w przyszłości powstanie w tym miejscu ma nosić to imię.

REKLAMA

Jak przyznaje wójt Fałkowa, zainteresowanie działkami budowlanymi na terenie gminy jest dość duże.

„Na co dzień pytają młodzi ludzie o możliwe do zakupienia działki. My po uzbrojeniu uruchomimy sprzedaż tych działek, bo zależy nam szczególnie na ludziach młodych, żeby tu się zasiedlali. Na pewno na naszym terenie pracy nie brakuje, zresztą jak i w Polsce, ale u nas jest kilka zakładów, mamy możliwości zatrudnienia młodych ludzi i daj Boże, żeby się zasiedlili tu u nas, w Fałkowie” – przyznaje Henryk Konieczny.

W miejscu, gdzie ma powstać osiedle wkrótce nastąpi karczowanie terenu. Później możemy spodziewać się ogłoszenia przetargów na wykonanie kanalizacji, sieci wodociągowej, a następnie na utwardzenie drogi.

Zdjęcia:

REKLAMA

2 thoughts on “Osiedle Jana Pawła II powstanie w Fałkowie [wideo, zdjęcia]

  1. Pingback: Podpisanie umowy dot. uzbrojenia działek pod zabudowę w Fałkowie | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *