REKLAMA

Osiemnastka Polski w Unii Europejskiej [zapowiedź]

W 2004 roku Polska dołączyła do Unii Europejskiej. Obecnie przypada osiemnasta rocznica tego wydarzenia. Z tej okazji poseł do Parlamentu Europejskiego Adam Jarubas zaprasza do Kielc na wspólne świętowanie.

REKLAMA

28 maja na Karczówce w Kielcach będą miały miejsce spotkanie z dziennikarzem Maciejem Zakrockim oraz warsztaty o nazwie „Młodzi! Potrzebujemy Was jak tlenu”, które poprowadzi dziennikarka i aktywistka Joanna Warecha.

REKLAMA

– „W tym roku, jako Polska przekraczamy symboliczny próg w naszej relacji z Unią Europejską. Osiemnaście lat temu zostaliśmy włączeni w struktury tej wspólnoty, ciesząc się z licznych przywilejów i dodatkowych możliwości rozwoju i współpracy. Wspólnie ze środowiskami młodzieży, szkołami i samorządami lokalnymi zainicjowałem projekt „18-tka Polski w UE”. Chcemy świętować i rozszerzać naszą współpracę, zachęcając młodych ludzi do bliższego poznania Unii Europejskiej jako organizacji, która zapewnia stabilność, bezpieczeństwo i wspiera rozwój państw członkowskich. Wiemy, że pokłady energii, ciekawości i potrzeby działania, które drzemią w młodzieży, mogą sprawić, że ta relacja będzie rozwijała się jeszcze bardziej dynamicznie”– informuje Adam Jarubas.

Świętowanie osiemnastki Polski w UE rozpocznie się w sobotę 28 maja o godzinie 10:00 spotkaniem z Maciejem Zakrockim. Natomiast o godzinie 13:00 odbędą się warsztaty Joanny Warechy, na które obowiązują zapisy.

REKLAMA

2 thoughts on “Osiemnastka Polski w Unii Europejskiej [zapowiedź]

  1. Stuknęła 18-tka wiec chyba juz dorośliśmy do tego aby pomyśleć jak najmniej boleśnie opuścić ten eurokołchoz ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *