REKLAMA

Ósmoklasiści i maturzyści pójdą na konsultacje od poniedziałku? [wideo, zdjęcia]

III etap luzowania obostrzeń w powiecie koneckim przyniesie duże zmiany w edukacji już od poniedziałku – od przyszłego tygodnia szkoły podstawowe mogą organizować zajęcia opiekuńcze dla klas 1-3, a ósmoklasiści i maturzyści mogą brać udział w konsultacjach z nauczycielami. Od czerwca konsultacje takie będą możliwe we wszystkich klasach i ze wszystkich przedmiotów. Sprawdziliśmy jak będzie to wyglądać w naszym regionie.

REKLAMA

Jak udało nam się dowiedzieć, przedszkola w gminie Końskie nadal są i pozostaną zamknięte –„Od 6 kwietnia istniała możliwość funkcjonowania placówek przedszkolnych. Póki co te placówki nie funkcjonują, ponieważ rodzice nie wyrazili zgody na to, aby dzieci znalazły się w tych placówkach i odbywały zajęcia o charakterze opiekuńczym czy związanych z realizacją podstawy programowej” – mówił nam wiceburmistrz Końskich Krzysztof Jasiński.

Od chęci rodziców zależna jest także organizacja zajęć opiekuńczo-wychowawczych w klasach 1-3. Wszystko wskazuje na to, że takie zajęcia nie będą przeprowadzane w Zespole Placówek Oświatowych w Kazanowie, o czym opowiedział nam dyrektor Paweł Milcarek.

REKLAMA

„Szkoła jest przygotowana do prowadzenia zajęć opiekuńczych, wychowawczych, natomiast realizacja podstawy programowej stanowiłaby pewien problem, poza tym decyduje o tym wola rodziców. Z tych informacji, które otrzymałem od wychowawców klas, żaden z rodziców nie zadeklarował potrzeby, konieczności przysłania dziecka na zajęcia wychowawcze w szkole” – mówił nam Paweł Milcarek.

Od poniedziałku w szkole w Kazanowie odbywają się jednak indywidualne zajęcia rewalidacyjne. Od 25 maja w szkołach podstawowych ruszą konsultacje dla ósmoklasistów. W Szkole Podstawowej w Kazanowie uczniowie podzieleni na sześcioosobowe grupy będą mieli zajęcia z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego w celu przygotowania do nadchodzącego egzaminu. Od 1 czerwca uczniowie pozostałych klas będą mogli umawiać się na konsultacje w celu np. poprawienia sprawdzianu. Podopieczni szkoły w Kazanowie nie mogą się jednak doczekać powrotu do szkoły w dotychczasowy sposób –Prowadzę zajęcia online z moimi uczniami. Jednym z pierwszych pytań jest właśnie kiedy będą mogli wrócić do szkoły. Nauczyciele najchętniej też by do tej szkoły wrócili na tych starych zasadach, które obowiązywały w lutym” – dodaje Paweł Milcarek.

Zgodnie z III etapem luzowania obostrzeń możliwe jest także rozpoczęcie praktyk w szkołach ponadpodstawowych –W ZSP nr 1 – klasy trzecie od poniedziałku 25 maja rozpoczną praktyki u pracodawców […] W ZSP nr 3 zajęcia praktyczne jedna klasa będzie odbywała przez internet – technicy informatycy. Pozostałe klasy od 1 czerwca będą brały udział w zajęciach praktycznych […] W ZSP w Stąporkowie zajęcia praktyczne ze względu na charakter i kierunki kształcenia będą mogli prowadzić zdalnie” – mówił nam Krzysztof Stachera, naczelnik wydziału oświaty powiatu koneckiego.

W ZSP nr 2 w Końskich dyrektor prowadził negocjacje z około 80 pracodawcami. Budowlańcy lub mechanicy mogą rozpocząć praktyki, jednak zakłady fryzjerskie i gastronomiczne nie wyraziły zgody na przyjęcie uczniów.

O praktyki oraz zajęcia konsultacyjne dla maturzystów zapytaliśmy także dyrektor ZDZ w Końskich Kingę Ostrowską„Mamy w tym momencie deklaracje rodziców dotyczące zajęć rewalidacyjnych. Takie zgłoszenia przyjęliśmy. Będziemy je realizować dla uczniów posiadających orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego. Dla uczniów chętnych, którzy są już absolwentami naszej szkoły, czyli dla uczniów klas czwartych. Będą to zajęcia pod kątem egzaminów maturalnych, a od 1 czerwca konsultacje dotyczące zajęć ogólnych, ze wszystkich przedmiotów zawodowych oraz ogólnych, głównie pod kątem egzaminów, ale jeżeli uczniowie mają jakieś problemy, zapytania do nauczycieli, a pragną tego bezpośredniego kontaktu, to będziemy takie konsultacje również realizować” – mówiła nam Kinga Ostrowska.

W ostatnim czasie pojawiły się także wytyczne odnośnie przygotowań egzaminów ósmoklasisty oraz matur. Więcej o tym i o przygotowaniach koneckich placówek znajdziecie wkrótce w osobnym artykule.

REKLAMA

One thought on “Ósmoklasiści i maturzyści pójdą na konsultacje od poniedziałku? [wideo, zdjęcia]

  1. Pingback: Przygotowania do matur i egzaminów ósmoklasisty w powiecie koneckim | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *