REKLAMA

Ósmy raz rozegrano memoriał Adama Łukomskiego [wideo, zdjęcia]

Za nami już VIII edycja Memoriału imienia Adam Łukomskiego w Brydżu Sportowym. Zawody odbyły się pod honorowym patronatem burmistrza miasta i gminy Końskie Krzysztofa Obratańskiego w ośrodku Łucznik w Sielpi w niedzielę. Zwyciężyła para Wojciech Składowski – Waldemar Gałek. 

REKLAMA

„Startuje dzisiaj 28 par, czyli 56 zawodników z trzech województw: mazowieckiego, łódzkiego oraz oczywiście świętokrzyskiego. Najwięcej zawodników jest z Kielc oraz z Końskich, bo przecież jesteśmy gospodarzami tego turnieju. Z Końskich jest bodajże siedem par i bardzo dużo par z Kielc, a to co jest godne odnotowania to fakt, że mamy bardzo dużo pań. W którejś z edycji zdarzyło się, że były dwa miksty i jedna para żeńska, a dzisiaj połowa zawodników z Kielc to są panie. To miła sprawa” – mówił nam Marian Łukomski, organizator zawodów.

Adam Łukomski był koneckim działaczem samorządowym, politycznym, wolnościowym. Piastował też funkcję Posła na Sejm I Kadencji. Jego największą pasją był zaś brydż. Dlatego też kilka lat temu rodzina zmarłego mecenasa Łukomskiego wpadła na pomysł by uczcić jego imię organizując tego typu memoriały. Z roku na rok impreza przyciąga sporą grupę brydżystów, którzy zawsze mogą liczyć na nagrody oraz bogaty i pyszny catering.

REKLAMA

Zwycięski duet: Wojciech Składowski – Waldemar Gałek

Turniej otworzył wiceburmistrz Końskich Marcin Zieliński. Po kilku godzinach gry poznaliśmy zaś zwycięzców: wygrała para Wojciech Składowski – Waldemar Gałek, przed parą Stanisław Budzyń – Zdzisław Madej  oraz parą Grzegorz Zakrzewski – Marcin Terelak.  Najlepszym zespołem z Końskich okazał się duet Jacek Rak – Krzysztof Majchrzak.

Nagrody i puchary najlepszym wręczali: Małgorzata Golec – prezes Świętokrzyskiego Związku Brydża Sportowego oraz Agnieszka Łukomska – córka mecenasa Adama Łukomskiego. Już dziś wiadomo, że IX Memoriał odbędzie się wiosną 2020 roku.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *