REKLAMA

OSP Gosań i OSP Kozów będą miały nowe wozy! Wręczono już dotacje [zdjęcia]

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej rozdysponował ponad 5 milionów złotych jednostkom OSP z całej Polski, które zostaną przeznaczone na zakup nowych wozów dla jednostek strażaków-ochotników. W powiecie koneckim takie dofinansowania otrzymały już OSP w Gosaniu i w Kozowie. Na kolejny rzut dofinansowań czeka OSP Fałków, który również takową dotację ma otrzymać.

REKLAMA

Strażakom z jednostki OSP Gosań przyznana została dotacja w wysokości 205 tysięcy złotych z NFOŚiGW. Oprócz tego na nowy wóz dla strażaków z Gosania Ministerstwo Spraw Wewnętrzynych i Administracji przyznało dofinansowanie w wysokości 205 tysięcy, a z budżetu gminy Stąporków przeznaczone na ten cel zostało 350 tysięcy złotych. Całkowity koszt inwestycji to 760 tysięcy, a jednostka może spodziewać się zakupu nowego wozu już jesienią. Jak informuje nas burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska przetarg ma być ogłoszony jeszcze w czerwcu. Zapowiada także, że w planach jeszcze w obecnej kadencji jest również wymiana wozu jednostki MOSP Stąporków, w związku z czym podejmie starania o dofinansowanie oraz zagospodaruje 350 tysięcy złotych z budżetu gminy na ten cel.

REKLAMA

Jednostka OSP Kozów otrzymała już wsparcie w wysokości 280 tysięcy złotych z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej oraz 130 tysięcy z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jak informuje nas wójt gminy Smyków Jarosław Pawelec w budżecie gminy na ten cel zarezerwowane jest 350 tysięcy złotych, natomiast gmina złożyła także wniosek o dotację w wysokości 20 tysięcy do Urzędu Marszałkowskiego. Jednostka jednak poczeka jeszcze na swój wymarzony wóz – realizacja inwestycji zaplanowana jest na przyszły rok.

Jednostka OSP Fałków jeszcze nie otrzymała wsparcia z NFOŚiGW, natomiast najprawdopodobniej już niedługo takowe dofinansowanie zostanie przyznane również strażakom z Fałkowa.

Zdjęcia (Mariusz Gosek, WFOŚiGW Kielce):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *