REKLAMA

OSP Modliszewice ma nowy wóz! Powitanie było efektowne! [wideo, zdjęcia]

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Modliszewicach doczekała się nowego wozu strażackiego. To Volvo, o które druhowie zabiegali przez długie lata. W środę miało miejsce oficjalne i niezwykle efektowne przywitanie pojazdu przez lokalną społeczność i strażaków z innych , zaprzyjaźnionych jednostek. 

REKLAMA

„Czekamy długo. Mogło być ono wcześniej, ale nie było warunków lokalowych by takie auto sprowadzić. Teraz się cieszymy tym co jest. Jesteśmy jednostką z Krajowego Systemu i w powiecie jesteśmy ostatnią jednostką, która dostała auto. Wreszcie jesteśmy mobilni, niezależni od akumulatorów, prostowników, rozruszników i innych cudów, bo tu się wsiada, odpala i się jedzie” – mówi druh Grzegorz Chrabąszcz, prezes OSP Modliszewice.

OSP Modliszewice to najczęściej wyjeżdżająca do akcji jednostka w gminie Końskie i jedna z częściej interweniujących w całym województwie świętokrzyskim. Na auto złożyły się: gmina Końskie, Narodowy i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska oraz Państwowa Straż Pożarna -„Poprzednie auto tej jednostki pochodzi z 1993 roku i też tutaj trafiło już nie jako nowe. Od kilku lat było powszechne przekonanie, że to auto nie tylko tu się należy, ale i jest potrzebny bo to jedna z najbardziej aktywnych Ochotniczych Straży Pożarnych. Na ten rok przygotowaliśmy budżetowo i materialnie całe to wydarzenie. Gmina Końskie wsparła zakup tego samochodu kwotą 480 tysięcy złotych […] Nie jest to auto z najtańszej półki, a przynajmniej z takiej wyższe-średniej półki samochód strażacki na podwoziu Volvo” – mówi nam Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

REKLAMA

Całkowity koszt nowego wozu bojowego wyniósł ponad 900 tysięcy złotych. Na ten moment pojazd będzie stacjonował w zamykanym parkingu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Modliszewicach. Po zakończeniu dostosowywania remizy zostanie przeprowadzony do miejsca docelowego.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “OSP Modliszewice ma nowy wóz! Powitanie było efektowne! [wideo, zdjęcia]

  1. Pingback: Spór o dworzec i przedszkola na sesji Rady Miejskiej | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *