REKLAMA

OSP Modliszewice z innowacyjnym systemem [wideo, zdjęcia]

Ochotnicza Straż Pożarna z Modliszewic jakiś czas temu przeniosła się do nowej remizy, która jest już także po remoncie. Teraz druhowie z tej jednej z najaktywniejszych jednostek w województwie wprowadzają innowacyjny system E-Remiza. 

REKLAMA

Program ma wspomóc komunikację i organizację w momencie zagrożeń i wyjazdów do zdarzeń. Opowiada nam o tym Łukasz Kowalski, sekretarz OSP Modliszewice –„Jesteśmy w posiadaniu najnowocześniejszego systemu powiadamiania E-Remiza. W momencie zadysponowania przez stanowisko kierowania PSP w Końskich na naszym monitorze oraz tablecie lub telefonie wyświetla się alarm z niezbędnymi informacjami. W momencie alarmu druhowie, którzy potwierdzili udział są wyświetlani na tym monitorze oraz w jakim obrębie od remizy się poruszają. W kolejnej części obrazu mamy pokazany rodzaj oraz miejsce zdarzenia, dane współrzędne GPS oraz z jakim samochodem mamy się udać do tego zdarzenia. Ponadto strażacy posiadają aplikacje na swoich telefonach i informacje również wyświetlają im się w czasie alarmu” – mówi nam druh Kowalski.

System podsumowuje wszystkie potrzebne informacje, przekazuje także dokładną mapę ze współrzędnymi GPS. Druhowie zaś informacje te odbierają na telewizorze w remizie oraz specjalnym tablecie zamontowanym w ich pojeździe ratowniczo-gaśniczym.

REKLAMA

E-Remiza posiada również wiele zalet dotyczących działania jednostki. W systemie można zapisać wiele informacji dotyczących wyposażenia samochodów ratowniczo-gaśniczych, parametry sprzętów, badań lekarskich, przeszkolenia strażaków, przeglądów technicznych sprzętu.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *