REKLAMA

OSP w Rudzie Malenieckiej będzie świętować 110-lecie. Druhowie zapraszają do świętowania

W czwartek, 3 maja, OSP Ruda Maleniecka będzie obchodzić jubileusz 110-lecia powstania jednostki. Uroczystość zostanie połączona z gminnymi obchodami Dnia Strażaka.

REKLAMA

Na zdjęciu: wóz zostanie poświęcony i oficjalnie przekazany druhom z OSP Ruda Maleniecka

Jubileusz rozpocznie się mszą św. w kościele w Rudzie Malenieckiej o godz. 11.30. Godzinę później uczestnicy przemaszerują na plac przy szkole. O godz. 13.10 władza gminy oficjalnie przekaże pojazd strażacki jednostce OSP w Rudzie Malenieckiej. Po części oficjalnej, której koniec przewidziany jest na godz. 14.20, odbędzie się koncert Orkiestry Dętej z Ostrowy nad Okszą.

Ochotnicza Straż Pożarna w Rudzie Malenieckiej powstała w 1908 roku. Od 1995 roku jednostka jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Liczy w tej chwili 46 członków. OSP w Rudzie Malenieckiej posiada dwa samochody: lekki SLRt Volkswagen T4 oraz średni z podwoziem uterenowionym Iveco Eurocargo GBA 3,5/27, który otrzymała nieoficjalnie w listopadzie 2017 roku. W posiadaniu straży jest także łódź z silnikiem zaburtowym. Specjalizacja OSP Ruda Maleniecka to ratownictwo techniczno-drogowe oraz wodne.

REKLAMA

Druhowie serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców i zaprzyjaźnione jednostki na to wydarzenie.

Zdjęcia (archiwum OSP Ruda Maleniecka):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *