REKLAMA

OSP w Wąsoszu będzie oddane przed końcem roku [wideo, zdjęcia]

Do końca roku planowane jest zakończenie prac związanych z przebudową siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Wąsoszu w Gminie Fałków. To o pół roku wcześniej niż się wstępnie spodziewano. 

REKLAMA

Przebudowa strażnicy OSP w Wąsoszu i remonty pięciu innych budynków w Gminie Fałków, finansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych, trwają w najlepsze. W ramach zadania „Modernizacja budynków użyteczności publicznej i infrastruktury społecznej na terenie Gminy Fałków” dokonano już montażu instalacji fotowoltaicznych. Następne planowane jest doposażenie Urzędu Gminy w Fałkowie w pompę ciepła.

W Wąsoszu całość prac związanych ze wspomnianą świetlicą planowo powinna zakończyć się w ciągu 16 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą. Wiosną tego roku zaczęto roboty.

REKLAMA

– „W ramach przebudowy budynku OSP, jak i pozostałych zaplanowano kompleksowe prace termomodernizacyjne, polegające na ociepleniu tych budynków, na wymianie okien, drzwi i wymianie instalacji elektrycznej, wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej, jak również doposażenie tych budynków w instalacje fotowoltaiczne, a także wykonanie wszelkich prac wykończeniowych – płytki, glazura, jak również podłogi” – mówi Paweł Pękala, przedstawiciel Urzędu Gminy w Fałkowie.

Elżbieta Matolicz, sołtys Wąsosza, zapytana o użytkowanie obiektu w przyszłości, jakie są plany społeczności względem tego, odpowiada: „Aktualnie dół i góra wyremontowane są. Dół zajmuje koło gospodyń, a na górze, może znajdzie się aktywna młodzież, która będzie organizować sobie spotkania lub stworzy może jakiś związek młodzieży. To pomieszczenie jest bardzo ładne, duże, z czego się bardzo cieszymy”

Większość prac w budynku jest już wykonana. Zakończenie planowane było na sierpień 2023 roku, ale wszystko wskazuje na to, że OSP w Wąsoszu będzie oddane przed końcem tego roku. Wartość inwestycji to 5,5 mln zł. Kwota 471 tys. zł pochodzi z rządowego dofinansowania.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *