REKLAMA

Ostatni etap przemiany Sielpi. Zmiany będą spektakularne [WIDEO, zdjęcia]

Ostatni etap prac rewitalizacyjnych rozpoczyna się właśnie w Sielpi. Woda ze zbiornika wodnego została już spuszczona, a to zapowiedź wielkich zmian. W poprzednich latach trwały głównie roboty ziemne. Teraz pora na budowę spektakularnych obiektów.

REKLAMA

W Sielpi powstaną dodatkowe wysepki. Będzie też molo na palach i ciąg pieszo-rowerowy. Ten ostatni połączy dwa brzegi zbiornika. Możliwe, że w najbliższych miesiącach stanie też wieża widokowa.

Wody już nie ma i do czerwca w zbiorniku trwać będą też ostatnie prace związane z jego odmulaniem. Prowadzone będą jednak też prace o wiele bardziej widoczne. Specjalny pomost ma połączyć ze sobą brzegi: północy i południowy. Dzięki temu będzie można spacerować wokół całego sielpiańskiego zbiornika.

REKLAMA

Istniejąca grobla zostanie skrócona i przerobiona na prawdziwe molo na palach. To umożliwi przepływ wody pod nim i samoczyszczenie się zbiornika. Molo ma mieć około 100 metrów długości. Na zbiorniku zbudowana zostanie kolejna wyspa. Jej zadaniem będzie kierowanie nurtu rzeki w stronę plaży. Wyspa ta zostanie też wkomponowana w pomost łączący północ z południem Sielpi.

Wszystkie prace mają być wykonane do końca czerwca 2022 roku.

Zdjęcia:

REKLAMA

2 thoughts on “Ostatni etap przemiany Sielpi. Zmiany będą spektakularne [WIDEO, zdjęcia]

  1. Wygląda tam teraz jak fragment przemysłowego wybrzeża. Zmiana przepływu rzeki powinna na poważnie zainteresować instytucje środowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *