REKLAMA

Ostatni rok rewitalizacji Fałkowa. Sprawdzamy postęp prac [wideo, zdjęcia]

To już ostatni rok realizacji gigantycznego projektu rewitalizacji Fałkowa. Przyglądamy się postępowi prac oraz inwestycjom, które wkrótce upiększą miejscowość.

REKLAMA

„Realizujemy olbrzymi projekt wart około 5 milionów złotych związany z rewitalizacją Fałkowa. Jeśli chodzi o przetargi związane z tym projektem, to wszystkie zostały już rozpisane i rozstrzygnięte. W tej chwili remontujemy budynek po byłym SKR-ze […] jak i trwa budowa nowej strażnicy OSP w Fałkowie. Niedługo rozpoczną się prace związane z oczyszczeniem fosy wokół zamku i oczyszczeniem takiego małego zbiorniczka wodnego” – informuje nas wójt gminy Fałków Henryk Konieczny.

W planach jest także budowa altany w parku podworskim, która pomieści około 50 osób. Oprócz tego utwardzony zostanie plac przy przedszkolu, bibliotece i Urzędzie Gminy, a niektóre skrzyżowania w Fałkowie przybiorą formę ronda.

REKLAMA

„Podpisaliśmy już umowę na monitoring, centrum Fałkowa będzie zmonitorowane, teren przy urzędzie gminy, park podworski i teren szkoły. Dobudujemy w ramach tej rewitalizacji około 10 opraw, słupów oświetlenia ulicznego, tzw. fotowoltaicznych. Tym zamkniemy temat rewitalizacji” – opowiada nam Henryk Konieczny.

Z gminą w ramach projektu rewitalizacji współpracowali także przedsiębiorcy – Zajazd Podzamcze, Spółdzielnia mieszkaniowa i Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Kodrębie. Spółdzielnia mieszkaniowa już ukończyła termomodernizację trzech bloków mieszkalnych, niebawem ruszy termomodernizacja sklepu Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska, który znajduje się przy ulicy Zamkowej, a przy Zajeździe Podzamcze powstanie tężnia solankowa.

Wójt gminy Fałków Henryk Konieczny przyznaje, że wszelkie prace związane z tym gigantycznym projektem zostaną ukończone w terminie.

Projekt rewitalizacji Fałkowa dofinansowany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Łączne dofinansowanie to około 4 miliony 175 tysięcy złotych, co przekłada się na dotację do każdej z 23 inwestycji na poziomie 85%.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *