REKLAMA

Ostatnia droga Zbigniewa Struzika [wideo, zdjęcia]

W środę o godzinie 10:00 rozpoczął się pogrzeb byłego radnego Rady Miasta i Gminy w Końskich, byłego członka Zarządu Miasta Końskie oraz wieloletniego naczelnika Wydziału Transportu i Komunikacji w Starostwie Powiatowym Zbigniewa Struzika. Zasłużonego działacza i społecznika żegnało mnóstwo osób, w tym także przedstawiciele władzy. 

REKLAMA

Zbigniew Struzik urodził się w styczniu 1959 roku, miał więc skończone 62 lata. Był absolwentem koneckiego Technikum im. Stanisława Staszica, od zawsze był mocno związany z Konecczyzną. Do ubiegłego roku pełnił funkcję naczelnika Wydziału Komunikacji i Transportu w Starostwie Powiatowym. Po objęciu władzy przez nową ekipę pracował jako szeregowy urzędnik. Wcześniej Zbigniew Struzik był także aktywnym radnym Miasta i Gminy Końskie. Od wielu tygodni walczył z koronawirusem. Na COVID-19 w późniejszej fazie był leczony w Szpitalu im. św. Łukasza w Końskich. Mimo zastosowania nowoczesnych metod, w tym także terapii płucosercem starania te nie przyniosły efektu. Jak mówią jego znajomi – był okazem zdrowia, nie miał chorób współistniejących. Zawsze dbał o formę i zdrowe odżywianie.

REKLAMA

Pogrzeb rozpoczął się w środę o godzinie 10:00 w Kościele pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Nowym Kazanowie, a obrządek sprawował miejscowy ksiądz proboszcz ks. kan. Stanisław Rożej. W nabożeństwie oraz ostatniej drodze lubianego urzędnika wzięło udział mnóstwo osób. Wśród nich między innymi burmistrz Końskich Krzysztof Obratański, przewodniczący Rady Powiatu Koneckiego Zbigniew Kowalczyk, były starosta konecki Bogdan Soboń, czy poseł na Sejm RP Andrzej Szejna. Ten ostatni wygłosił krótką mowę pożegnalną Zbigniewa Struzika, którego dobrze znał i zawsze cenił.

W ostatniej drodze aktywnego społecznika i urzędnika uczestniczyła także nasza kamera.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *