Ostatnia jesienna kolejka Klasy B, w Klasie A jeszcze 3 do końca.

W minioną sobotę rozegrano ostatnie mecze jesieni w B-klasie. Nasze drużyny nie mają się czego wstydzić.

Ostatnia kolejka jesiennych rozgrywek okazała się szczęśliwa dla koneckich ekip. Swoje sobotnie spotkania wygrały kolejno KS Smyków, Tęcza Gowarczów oraz KS Kamienna Wola. Jedynie Radiator$ Stąporków mieli trochę mniej szczęścia.

Radiator$ Stąporków - APKK Kielce16

Ostatnia kolejka klasy B rozpoczęła się meczem Smykowa z Małogoszczą. Gospodarze już w 6. minucie stracili bramkę z rzutu karnego, którego wykonawcą był Łukasz Żubrowski. W 30. minucie zawodnikom ze Smykowa udało się zdobyć gola wyrównującego po strzale Dawida Kołodziejczyka jednak goście już 7 minut później odpowiedzieli drugim trafieniem – ponownie z karnego Łukasz Żubrowski.  KS Smyków – Unia Małogoszcz do przerwy 1:2.
Druga połowa okazała się lepsza dla naszych zawodników. Kolejne ataki na bramkę Małogoszczy poskutkowały w minucie 76. gdy do siatki po raz drugi trafił Dawid Kołodziejczyk i w 80. po strzale Wojciecha Bednarczyka.
Niestety minutę później drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Dawid Kołodziejczyk, przez co gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę. Na szczęście dla naszej drużyny brak jednego zawodnika nie wpłynął negatywnie na wynik spotkania i udało się dowieźć zwycięstwo. KS Smyków – Unia Małogoszcz 3:2 (1:2)

Skład Smykowa: Basiak – Dudek, Wołczyk, D. Zbróg, Bednarczyk – Arabasz (82. A. Dulewicz), Dawid Kołodziejczyk, Dominik Kołodziejczyk (46. Mirosławski), Górecki (75. A. Zbróg) – Adach, K. Dulewicz.

W Gowarczowie Tęcza gościła Łysicę II Bodzentyn. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym. W drugiej pierwsi strzelili goście. w 50. minucie wynik otworzył Grzegorz Grzegorski. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. w 58. minucie wyrównał Piotr Pielarz a w 69. Kamil Stępień pokazał przyjezdnym, że trzy punkty zostają w Gowarczowie. Tęcza Gowarczów – Łysica II Bodzentyn 2:1 (0:0)

Dobre spotkanie rozegrali też w sobotę zawodnicy z Kamiennej Woli, u których gościł ULKS Łączna. Choć jako pierwsi w 20. minucie bramkę po strzale Sebastiana Wójcika zdobyli przyjezdni, to gospodarze nie dali im zejść na przerwę prowadząc. W przedostatniej minucie pierwszej połowy wyrównującą bramkę zdobył Dariusz Janik. W drugiej połowie nasi zawodnicy przypomnieli sobie jak się strzela bramki. Kibicom humor poprawili kolejno:  Łukasz Miążek w 70. minucie, Robert Mączyński w 90. oraz Krzysztof Boruń w 92. KS Kamienna Wola – ULKS Łączna 4:1 (1:1)

Mniej szczęścia mieli liderzy Klasy B – Radiator$ Stąporków. Płomień Wólka Kłucka nie dał gościom wyjechać z trzema punktami. Bramki dla gospodarzy w 30. i 80. minucie strzelił Karol Sikora.

Płomień Wólka Kłucka:  Radiator$ Stąporków 2:0 (1:0)

Pomimo porażki stąporkowianie utrzymali pierwsze miejsce w tabeli ponieważ wicelider – APKK – w tej kolejce pauzował.

Tabela Klasy B na koniec rundy jesiennej

W Klasie A GLKS Fałków gościł Piaskowiankę Piaski. Gospodarze ustalili wynik już w pierwszej połowie meczu. Po błędach bramkarza gole zdobyli Marcin Czechowski w 10. minucie oraz Przemysław Winckowicz w minucie 35.

GLKS Fałków : Piaskowianka Piaski 2:0 (2:0)

Skład GLKS: B. Winckowicz – Kosmal, Karpiński, Łuszczyński, Kądziela – Milcarz, P. Winckowicz, Damian Jurek, Czechowski – Baran (70. Stefanek), Dawid Jurek.