REKLAMA

Oszustwa bankowe w powiecie koneckim! Trzy pracownice zatrzymane

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Końskich zatrzymali trzy pracownice jednej z placówek bankowych na terenie powiatu koneckiego. Kobiety podejrzane są o podrabianie podpisów klientów na dokumentach bankowych, by osiągać finansowe korzyści. Za popełniony czyn grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

„We wtorek policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, wspólnie z funkcjonariuszami z  Końskich zatrzymali trzy pracownice jednej z placówek bankowych na terenie powiatu koneckiego. Panie podejrzane są o podrabianie dokumentów. Jak wynika z ustaleń, 40, 38 i 35-latka bez zgody swoich klientów, fałszując ich podpisy sporządziły kilkadziesiąt umów polis ubezpieczeniowych. Śledczy dotarli także do umowy kredytu gotówkowego oraz kilku nieautoryzowanych przelewów. Z ustaleń wynika, że proceder trwał od kilku miesięcy” – relacjonuje starszy sierżant Marta Przygodzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

W środę nieuczciwe pracownice placówki usłyszały prokuratorskie zarzuty. Zastosowano wobec nich policyjny dozór, poręczenie majątkowe, zakaz kontaktowania się ze sobą oraz pokrzywdzonymi, a także zawieszenie w czynnościach służbowych i zakaz wykonywania zawodu. Za popełniony czyn grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Służby szacują jakie środki klienci placówki mogli stracić w związku z zawarciem umów, o których nie mieli wiedzy.

W związku z licznymi pytaniami zaniepokojonych mieszkańców o dokładną nazwę placówki próbowaliśmy pozyskać choćby informację dotyczącą tego, gdzie ona się znajduje. Niestety służby prasowe policji z uwagi na „dobro postępowania” odmówiły nam przekazania takiej informacji.

REKLAMA

2 thoughts on “Oszustwa bankowe w powiecie koneckim! Trzy pracownice zatrzymane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *