REKLAMA

Otwarcie punktu PROFIAUTO w Końskich. Za nami motoryzacyjne targi w Końskich! [wideo, zdjęcia]

PROFIPARTS to sklep motoryzacyjny i hurtownia w Końskich przy ulicy Warszawskiej 19 oraz Towarowej 6, które zajmują się sprzedażą wysokiej jakości części samochodowych i akcesoriów do samochodów wszystkich marek. W sobotę przy Towarowej 6 miały miejsce specjalne targi związane z otwarciem tam punktu należącego do sieci PROFIAUTO. Gościem specjalnym był znany z TVN Turbo Adam Klimek. Nie zabrakło mnóstwa atrakcji dla motoryzacyjnych pasjonatów. Zobaczcie naszą relację.

REKLAMA

A czym są marki PROFIPARTS i PROFIAUTO i jak działają w Końskich? O tym opowiada właściciel lokalnego punktu Artur Stolarski –„PROFIPARTS to nasza firma rodzinna i rodzima, a PROFIAUTO to sieć ogólnopolska zrzeszająca niezależnych dystrybutorów części i zajmująca się sprzedażą części detaliczna i hurtową, przede wszystkim do warsztatów samochodowych. Jesteśmy na ulicy Warszawskiej i na Towarowej, mamy dwa magazyny i też rozwozimy części, sprzedajemy bezpośrednio. Głównie działamy dla branży, dla warsztatów, ale i przedsiębiorców mających floty samochodowe, ale i dla klienta indywidualnego. To są wszystko zacni klienci, bardzo im dziękuję za przybycie dziś tutaj i za współpracę. Dzisiaj mamy targi, są producenci motoryzacyjni, rozmawiamy o produktach, problemach mechaników” – opowiada Artur Stolarski, właściciel PROFIPARTS.

Sobotnie targi przyciągnęły wielu wystawców z przeróżnym asortymentem związanym z motoryzacją:

REKLAMA

„My oferujemy wsparcie dla warsztatów jeśli chodzi o układy hamulcowe. My proponujemy wsparcie w trzech zakresach: produkty, pełne wsparcie techniczne i kompleksowa obsługa jeśli chodzi o wyposażenie warsztatowe, czyli wszelkie narzędzia do układu hamulcowego. Przekonujemy mechaników do wymiany płynu hamulcowego. Ten temat kuleje w polskich warsztatach, nie ma kultury wymiany tego płynu. My badaliśmy płyn u klientów w pojazdach i okazało się, że ponad 70% płynów hamulcowych jest do natychmiastowej wymiany” – opowiada Radek Kujawa, doradca technicznych Continental, wspierający markę ATE.

„Tutaj prezentujemy auto demonstracyjne, które służy nam do pracy na co dzień. To jest demonstracja warsztatu samochodowego. Pokazujemy nasze narzędzia, mechanicy mogą sobie dotknąć, zobaczyć jakość. Od wielu lat importujemy narzędzia, sukcesywnie powiększamy asortyment, zbieramy informacje z rynku i wprowadzamy nowe narzędzia, nowe rozwiązania. Mechanicy pytają o przeróżne rzeczy. Zakres jest bardzo szeroki, bo i mechanicy niektórzy zajmują się tylko poszczególnymi markami, inni pojazdami ciężarowymi. Zakres pytań jest więc szeroki, a oni cały czas szukają tego co ułatwiałoby im pracę, a my wychodzimy naprzeciw temu” – mówi Grzegorz Gorzelak z firmy Gazelo Energy.

Nie brakowało też odwiedzających – zarówno mechaników, jak i osób niezwiązanych zawodowo z branżą, ale za to mających benzynę w swoich żyłach, a ryk silników głęboko w sercu.

Natomiast gościem specjalnym wydarzenia był Adam Klimek znany z TVN Turbo. Rolą tego speca od aut w sobotę było przeprowadzenie specjalistycznych szkoleń –„Reprezentuję tu markę Hella Gutmann, ale oprócz to jest świetne miejsce by spotkać ludzi, którzy podobnie jak ja męczą na co dzień samochody. Próbują je naprawiać i mierzyć się z  wyzwaniami jakie stawia nowoczesna motoryzacja. Jeśli chodzi o szkolenie to chcemy zaprezentować coś co jest rzeczą oczywistą. Wiemy, że samochody rozpoznają znaki, trzymają się pasa, same hamują, ale wciąż nie wszyscy wiedzą, że zdjęcie zderzaka czy wymiana szyby wiążą się z koniecznością kalibracji tych precyzyjnych urządzeń, a one są bardzo wrażliwe. Chcemy pokazać, że to co mamy w ofercie firmy Hella jest łatwe, przyjemne i prowadzi mechanika za rękę. To pomaga ogarnąć ten rynek i ludzie powinni zobaczyć, że to jest łatwe” – mówił nam telewizyjny specjalista od mechaniki pojazdów.

Całą rozmowę znajdziecie w materiale wideo. 

Wydarzeniu towarzyszyła znakomita atmosfera. Nie zabrakło gier, zabaw i konkursów, a ich uczestnicy mogli zgarnąć dla siebie ciekawe motoryzacyjne gadżety. Na przybyłych czekała też strefa cateringowa z zimnym piwem i kiełbaskami z grilla.

Zapraszamy do odwiedzania PROFIPARTS i PROFIAUTO w Końskich przy ulicy Warszawskiej 19 oraz Towarowej 6.

Zdjęcia:

materiał sponsorowany

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *