REKLAMA

Pamięci Mariana Jankowskiego. Za nami kolejna „Radoszycka Szprycha” [wideo, zdjęcia]

W sobotnie wczesne popołudnie nad Zalewem Antoniów w Radoszycach rozpoczął się rajd rowerowy „Radoszycka Szprycha” będący zarazem II Memoriałem Mariana Jankowskiego, zmarłego w 2022 roku przewodniczącego Rady Miejskiej w Radoszycach, wybitnego pedagoga, miłośnika kolarstwa. Tegoroczny rajd połączony był z grą terenową „W poszukiwaniu kwiatu paproci”. 

REKLAMA

„Na pewno Marian gdzieś z góry widzi nas, widzi naszą obecność. Ja dziękuję za to, że jesteście tutaj z nami” – mówił we wstępie do wydarzenia Michał Pękala, burmistrz miasta i gminy Radoszyce.

REKLAMA

Radoszycka Szprycha 2023 miała szczęście do pogody – nie padał deszcz, nie było zbyt gorąco. Nic więc dziwnego, że na starcie rajdu pojawiło się mnóstwo osób. Być może przyciągnęła ich także zmiana formuły imprezy – tym razem była to rowerowa gra terenowa z atrakcyjną nagrodą –„Już zapisało się ponad 80 osób, a cykliści jeszcze się zjeżdżają. Czcimy pamięć Mariana Jankowskiego. On zawsze dbał o ruch, o cyklistów, to był wielki człowiek. Mam nadzieję, że za rok będzie nas jeszcze więcej. W tym roku pierwszy raz mamy grę terenową, bo nasz memoriał to dobra zabawa dla całych rodzin, nie wyścig. My się tu mamy dobrze bawić” – mówił nam włodarz.

Cykliście byli zadowoleni z możliwości jazdy wokół Zalewu Antoniów po nowej ścieżce rowerowej –„Nie ma takich imprez w regionie. Jeżeli już są to trzeba wziąć udział i tak spędzić wolny czas. Syna chcę też wdrożyć w ten świat rowerowy, by nie siedzieć w domu przed komputerem tylko aktywnie uczestniczyć w takich wydarzeniach” – mówił nam pan Arkadiusz.

Na miejscu na swoim rowerze pojawił się także przedstawiciel powiatu koneckiego: członek zarządu Jarosław Staciwa –„Dziękuję p. burmistrzowi za zorganizowanie tej imprezy. Ze swojej strony życzę wszystkim dobrej zabawy, zrzucenia zbędnych kilogramów i spalenia niepotrzebnego tłuszczu” – mówił Jarosław Staciwa.

Trasa rajdu była następująca:  Zalew „Antoniów” PARKING – pełne okrążenie + pół okrążenia – wyjazd z zalewu od stronu mostu – stadion sportowy – Radoszyce ul. Południowa – Radoska– Kapałów – Pakuły – Lewoszów – Wilczkowice – Momocicha – zalew „Antoniów” pól okrążenia do plaży, gdzie zlokalizowano metę.

Po drodze przeprowadzono grę terenową, a jej finał zorganizowano już po minięciu mety. Drużyna zwyciężająca „W poszukiwaniu kwiatu paproci” otrzymała ciekawe nagrody.

Na zakończenie rajdu odbyło się wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek, a także losowanie upominków i gadżetów wśród wszystkich uczestników II Memoriału Mariana Jankowskiego.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz