REKLAMA

Parkometry w centrum Końskich. Prawdopodobnie od przyszłego roku [wideo]

Po remoncie najważniejszych ulic w centrum Końskich przybyło miejsc parkingowych. By służyły one załatwiającym swoje sprawy, robiącym zakupy oraz przedsiębiorcom w tym miejscu ma pojawić się strefa płatnego parkowania. Prawdopodobnie naliczanie opłat rozpocznie się po pierwszych 30 minutach postoju. 

REKLAMA

Przypomnijmy, że ruch w centrum Końskich po wielkich przebudowach funkcjonuje od wtorku (o tym i o nowych zasadach jazdy  TUTAJ). Zmieniło się wiele, bo na tym terenie działać będzie strefa zamieszkania –„Myślę, że dla wielu to był czas od dawna oczekiwany. W centrum miasta przywrócony został ruch samochodowy już na pełnych prawach. Jest nowe oznakowanie, część starego została zlikwidowana. Czekamy na wnioski i uwagi użytkowników dotyczące potencjalnych korekt w tym ruchu, chociaż nowe oznakowania zostały przygotowane przez komisję bezpieczeństwa przy współudziale policji i myślę, że one w sposób czytelny informują o tym jak będzie wyglądał ruch po przebudowie ulicy Piłsudskiego, Placu Kościuszki i części ulicy Granata. Przypominam, że od skrzyżownia z ul. Kazanowską ulica Piłsudskiego aż do skrzyżowania z ul. Iwo Odrowąża stanowi strefę ruchu uspokojonego”  – mówi Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

Na tym jednak nie koniec, bo już od przyszłego roku parking w centrum miasta ma być płatny –„Wyprowadzone są już instalacje służące do podłączenia parkometrów. One pojawią się jeszcze w tym półroczu. Natomiast chcielibyśmy jeszcze do końca tego roku przyjąć pakiet uchwał dotyczących strefy płatnego parkowania, która ruszyłaby już fizycznie od 1 stycznia przyszłego roku. Dzisiaj jeżeli ktokolwiek w dni robocze przechodzi przez centrum miasta to widzi, że niemal wszystkie miejsca postojowe w centrum są zajęte. Jednym z elementów mających zwiększyć mobilność tego ruchu jest wprowadzenie strefy płatnego parkowania. Tak by wzorem  inny miast ktoś kto ma do załatwienia sprawy w centrum przyjechał, załatwił i odjechał zwalniając miejsce następnemu. Będziemy mieć pewien czas wolny od opłaty np. 30 czy 40 minut, a następnie opłata będzie rosła progresywnie”  – opowiada burmistrz Obratański.

REKLAMA

Strefa płatnego parkowania najprawdopodobniej obejmie nie tylko ścisłe centrum i dopiero co wyremontowane ulice –„Na dzisiaj opcja jest taka by objęło to te miejsca, gdzie parkingi są cenne i ważne i gdzie należałoby doprowadzić do zwiększonej mobilności. Jednym z takich miejsc jest pas ulicy Wojska Polskiego przy Targowicy Miejskiej. Ktokolwiek tam przejeżdża w dni targowe ten wie, że są miejsca zajęte od rana do wieczora przez samochody tam parkujące, a to z kolei uniemożliwia dojazd i zaparkowanie blisko tych którzy chcieliby zrobić zakupy i odjechać. To samo dotyczy dużego parkingu przy ulicy Staszica – to jest również miejsce, które chcielibyśmy zagospodarować w sposób jasny i czytelny z opłatą za stałe parkowanie. Wtedy możemy też wprowadzić elementy infrastruktury, która jest tam oczekiwana. Na przykład Sanepid oczekuje od nas, że jeżeli dopuszczamy by tam zatrzymywały się na krótszy lub dłuższy postój tiry to by kierowcy mieli możliwość skorzystania z toalety lub łazienki. A jeżeli mamy te warunki spełnić to dobrze byłoby żeby miało to związek z ewentualnymi przychodami z tego miejsca” – dodaje włodarz Końskich.

I chociaż parkometry staną jeszcze w tym roku to pierwsze opłaty za postój będą przyjmowane najwcześniej od nowego roku, a być może i dopiero jego drugiego kwartału. Celem jest zapewnienie dostępności do usług świadczonych w centrum miasta każdemu i spowodowanie sytuacji, w której te same auta nie będą zajmować miejsc postojowych od świtu do nocy.

REKLAMA

20 thoughts on “Parkometry w centrum Końskich. Prawdopodobnie od przyszłego roku [wideo]

 1. Konecczanka pisze:

  Ważne i cenne miejsce a mianowicie teren zabytkowy zespołu pałacowo-parkowego wokół fontanny został przerobiony na bezpłatny parking dla uprzywilejowanych.
  Proszę zaobserwować kto tam zostawia auta i proszę postawić parkometry z taryfą 100zł za każdą rozpoczętą godzinę.

 2. gość pisze:

  Miasto przerobione w beton po to, żebyśmy teraz płacili. Masakra!

 3. Końskie pisze:

  To może jeszcze zadzwońmy do wydziału GDDK w Kielcach niech postawia parkometry na całej Krakowskiej i 16 go stycznia, Partyzantów oraz zrobią opłatę za przejazd właśnie tymi najważniejszymi i dostępnymi jeszcze!!! ulicami w tej metropolii i włodarz zacznie wreszcie chodzić do pracy przez wspaniałe wymontowany i zadbany park😂

 4. Mieszkanka pisze:

  Brawo za komentarz o parkowaniu przy fontannie . Mój wniosek to strefa płatnego parkowania przy Urzędzie Miasta i Gminy . Dotychczas to był parking tylko dla pracowników . Włodarze mają gdzieś gdzie zaparkuje klient . Może pod sklepem PSS na ulicy partyzantów ??????

 5. Mieszkania pisze:

  Ciekawe czy na ulicy pocztowej i Hubala też będą parkometry ?

 6. drrzewo pisze:

  Za późno aby teraz płakać ,centrum betonoza . Pan burmistrz zapraszał na konsultację społeczna dotyczącą rewitalizacji rynku,. Trzeba było tam być , protestować ,organizować pikiety .Burmistrz z wykształcenie jest historykiem nie wszystko musi wiedzieć. A teraz mleko się rozlało .Gościu ,mieszkanka gdzie byliście !

 7. Mxx pisze:

  Gdzie są te nieroby ze straży miejskiej??? Pod każdym sklepem stoi samochód a pod nim czarne plamy. Miało być ładnie a wyjdzie jak zwykle.

 8. aaa pisze:

  drrzewo byliśmy ale władza ma nas szarych głeboko w dxxxe szary człowiek nie ma nic do gadania a względem wykształcenia burmistrza to ma sztab doradców wykształconych w odpowiednich kierunkach CHYBA HA HA prywatny folwark

 9. aaa pisze:

  parkomaty to super sprawa będzie rotacja parkujących 40 minut gratis na czas zakupów itp bo wyobrażmy sobie że właściciele sklepów parkują na 8 h pod sklepem to gdzie zaparkuje potencjalny klient no ale każdy myśli że jeszcze mu pis dopłaci za parkowanie trzeba się rozwijać

 10. drrzewo pisze:

  drrzewo do aaa jak by burmistrz nie słuchał ludu to by lud nie go wybierał. W radzie miasta ma większość czyli go słuchają.

 11. aaa pisze:

  ha ha

 12. drrzewo pisze:

  do aaa śmiech przez łzy.

 13. Marcin pisze:

  To jest tak jak burmistrz ubzdural sobie w swojej głowie historyka żeby przywrócić skwerek,park do postaci z początku XX wieku. Tylko zapomniał żeby skonsultować się z mieszkańcami. Kto oprócz nielicznej garstki osób wiedział o konsultacjach? Dlaczego nie były one nagłośnione w mieści,choćby tak jak różnego rodzaju festyny i imprezy.

 14. aaa pisze:

  tak właśnie jak pisze MARCIN, ale drrzweo to pewnie jego wierny giermek i pewnie pisior,[ pis jest super ]fe

 15. aaa pisze:

  ja byś prowadził działalność w strefie remontu to też byś śmiał śię przez łzy MĄDRUSIU drrzewo niedługo wasze rządy się skończą to zobaczymy wasze miny

 16. drrzewo pisze:

  do aaa Co zrobiliście w temacie remontu ,jakie podjęliście działania w obronie swoich biznesów,

 17. M. pisze:

  To nie moment na takie decyzje drenujące ludzi, przybyszy, turystów którzy będą odwiedzać miasto. Najpierw rozwój branż, nowej przedsiębiorczości,
  upowszechnienie turystyki, a potem partcypacja w zyskach. Nie można łakomie podchodzić do tematu i tłumić już w zarodku nową szansę. Nie po to wydawane są nasze podatki by znów następne dekady omijał nas zewnętrzny pieniądz…

 18. M. pisze:

  Powtarzałem to 30lat temu, będę to mówił i teraz…

 19. drrzewo pisze:

  do M piłeś coś , bo jakiś bełkot słowny powstał.

 20. aaa pisze:

  nie chce mi się z wami gadać ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *