REKLAMA

Partyzant rozpoczyna przygotowania od porażki [wideo, zdjęcia]

Partyzant Radoszyce w swoim pierwszym sparingu przed rundą wiosenną sezonu 2018/2019 przegrał z Hetmanem Włoszczowa 0:2 na boisku ze sztuczną murawą przy ulicy Południowej w Końskich. O przygotowaniach do drugiej części sezonu opowiedział nam trener radoszyckiego zespołu Zbigniew Podsiebierski. 

REKLAMA

tkn24.pl: Trenerze pierwsze spotkanie Partyzanta przygotowawcze do rundy wiosennej, a kiedy w ogóle rozpoczęliście treningi? Bo dzisiaj to chyba nie pierwsze Wasze spotkanie?
Zbigniew Podsiebierski: „Rozpoczęliśmy 15 stycznia, choć chcieliśmy wcześniej, ale mieliśmy halę sportową zajętą.  Trenujemy na siłowni, na hali i troszeczkę też już bywamy na stadionie, na powietrzu. Tradycyjnie jak to w polskich warunkach: siła, wytrzymałość i pierwszy sparing dzisiaj”
tkn24.pl: A ile tych sparingów przed Wami?
Z. Podsiebierski: „Sam do końca nie wiem ile sparingów, ponieważ mamy zakontraktowane sparingi w terminach gdzie podobno ma być Puchar Polski i liga ma się zacząć już 9 marca. My na te terminy zaplanowaliśmy sparingi i wszystko będzie zależało od pogody. Jeśli będzie dobra to będzie Puchar Polski, a liga się dziewiątego zacznie, a jeśli nie to byśmy grali siedem sparingów”
tkn24.pl: Jak wygląda Wasza kadra? Czy coś się zmieniło od jesieni?
Z. Podsiebierski: „Już w trakcie rozgrywek dwaj bracia Mazurowie zrezygnowali z gry, Paprocki poprosił o odejście. Do zespołu dokoptowani zostali młodzi chłopcy, zależało mi by wzmocnić młodzieżowców, bo mieliśmy tylko dwóch wartościowych i nie było rywalizacji. Mamy teraz chłopaka z Opoczna Piwowarczyka, a pozostali chłopcy to wychowankowie i dopiero będę się im przyglądał, zobaczymy co oni prezentują” 

REKLAMA

W przegranym 0:2 meczu z Hetmanem Włoszczowa radoszycki Partyzant zagrał w składzie: Kaszuba, Tyczyński, Miśtal, Samburski Majewski, Kos, Piwowarczyk, Morgaś, Gorzelak, Sosiński, Dymek oraz wchodzący z ławki: Motyczyński, Nieszporek, Śliwka, Markowicz Szustak, Pękala, Pałka, Kabała. Warto zaznaczyć, że z powodów osobistych w spotkaniu nie zagrał Karol Opara, ale jest on do dyspozycji trenera. W klubie z Radoszyc w przerwie pojawiło się wielu młodych graczy – głównie to wychowankowie przesunięci z drużyn juniorskich. Kolejny mecz towarzyski podopieczni trenera Zbigniewa Podsiebierskiego rozegrają w przyszłą sobotę. W Końskich na stadionie „OSiR” o godzinie 13:00 podejmą Gerlacha Drzewicę.

Partyzant Radoszyce – Hetman Włoszczowa 0:2

Zdjęcia (Anna Klusek):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *