REKLAMA

Pary świętowały jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego [zdjęcia, wideo]

W sobotę aż 11 par z gminy Gowarczów świętowało jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.

REKLAMA

Uroczystości rozpoczęły się od mszy św. w kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Gowarczowie. Następnie jubilaci i zaproszeni goście przenieśli się do budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Gowarczowie.

„50 lat temu przysięgali sobie państwo miłość, wierność i uczciwość małżeńską i dochowaliście tego, bo jesteście dzisiaj tutaj z nami. Jak pisał Konstanty Ildefons Gałczyński: <<Nie wystarczy wziąć miłość w ręce, trzeba ją wziąć i przenieść przez całe życie.>> I państwu niewątpliwie udało się przenieść miłość, bo jesteście tutaj z nami szczęśliwi i uśmiechnięci. Pomimo, że w życiu nie tylko były radości kiedy rodziły się wasze dzieci, wnuki, kiedy budowaliście wasze domy. Były także trudy dnia codziennego” – takimi słowami zwróciła się do wszystkich uczestników kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Gowarczowie Joanna Dołowska.

REKLAMA

50-lecie pożycia małżeńskiego Gowarczów 32

Obecny na uroczystości wójt Stanisław Pacocha również złożył życzenia świętującym małżeństwom:

„Życzę wam przede wszystkim zdrowia, wytrwałości, szacunku swoich dzieci, wnuków i prawnuków. Mamy tutaj pewną osobę, panią Agatkę, która udzielała dużo ślubów i może na ten temat powiedzieć bardzo wiele. Chciałbym też przedstawić moich teściów, bo tak się złożyło, że oni też świętują swoje 50-lecie.”

Po oficjalnych przemowach wójt Pacocha oraz Joanna Dołowska wręczyli jubilatom pamiątkowe medale oraz kwiaty. Następnie wieczór umiliły występy artystów z Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie – goście mogli posłuchać wierszy i piosenek, których głównym tematem była oczywiście miłość.

Zapytaliśmy jedną z par, państwa Agatę i Andrzeja Mączyńskich o to, jak przeżyć tyle lat razem:

„Trzeba wyrozumiałości i troszkę walczyć o wszystko. Nic nie jest dane na zawsze. Trzeba zrozumienia i każda ze stron musi ustąpić. Jeśli każdy będzie swoje racje przekładał, to nie ma szans na dobre małżeństwo. Trzeba wiedzieć, kiedy się zatrzymać, przyznać do błędu. Małżeństwo to sztuka kompromisu – na początku wszystko jest pięknie, a potem przychodzą dzieci, budowa domu i jest różnie.”  

Gratulujemy wszystkich jubilatom i życzymy kolejnych 50-ciu lat razem.

Lista par – Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego:

 1. Teresa i Zenon Głowińscy
 2. Irena i Jerzy Kądziela
 3. Ewa i Edward Malczewscy
 4. Agata i Andrzej Mączyńscy
 5. Marianna i Roman Olszewscy
 6. Jadwiga i Tadeusz Pietrowscy
 7. Krystyna i Stanisław Stańczykowie
 8. Lucyna i Stanisław Urbańczykowie
 9. Bogumiła i Zdzisław Kamoda
 10. Julianna i Leszek Petrusiewicz
 11. Marianna Trojanowska – Galant i Lech Galant

Zdjęcia:

50-lecie pożycia małżeńskiego Gowarczów 20

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *