REKLAMA

Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej w Kłucku [zdjęcia]

W piątek 29 października w Szkole Podstawowej im. mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Kłucku odbyło się ślubowanie pierwszoklasistów.

REKLAMA

Dyrektor szkoły Elżbieta Woźniak powitała zaproszonych gości, w tym m.in. burmistrza Miasta i Gminy Radoszyce Michała Pękalę, jego zastępcę Grzegorza Pakułę, kierownika Centrum Usług Wspólnych w Radoszycach Ewelinę Ptak, proboszcza parafii Kłucko ks. Waldemara Września, nauczycieli, pracowników obsługi, rodziców, uczniów klas 0 – III oraz pierwszoklasistów wraz z wychowawcą Anną Ściegienną.

REKLAMA

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu szkoły pierwszaki zaprezentowały swoje artystyczne zdolności. Dzieci śpiewały piosenki „Witaj szkoło”, „Oto ja”, „ Nasza klasa” i „Pasowanie na Pierwszaka” oraz recytowały wiersze nawiązujące do ojczyzny, szkoły oraz bezpieczeństwa.

Następnie w obecności gości i społeczności szkolnej nastąpiło uroczyste ślubowanie. Nowo przyjęci uczniowie otrzymali „Dyplomy Pasowania na ucznia” oraz kredkę w kolorze czerwonym z wygrawerowanym imieniem ucznia oraz datą pasowania. Pierwszoklasiści otrzymali prezenty od wychowawcy, zaproszonych gości i rodziców.

Burmistrz Miasta i Gminy Radoszyce Michał Pękala oraz dyrektor Elżbieta Woźniak życzyli dzieciom samych sukcesów w pokonywaniu kolejnych stopni edukacji szkolnej i aby czuły się bezpieczne oraz szczęśliwe w nowej roli. Rodzicom zaś, aby wspierali swoje dzieci w rozwoju i przezwyciężaniu trudności. Do życzeń dołączył się także przedstawiciel rodziców Tomasz Wysokiński.

Na koniec uroczystości były pamiątkowe zdjęcia, tort z racami i poczęstunek przygotowany przez rodziców. Prowadzący uroczystość: Kinga Łosiak i Kacper Siadul (ucz. kl. VIII) życzyli młodszym koleżankom i kolegom samych sukcesów w nauce, wyrozumiałych nauczycieli i spełnienia marzeń.

Zdjęcia (archiwum szkoły):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *