REKLAMA

Patrioci z „Kanady” przygotowali piękną uroczystość [zdjęcia, wideo]

„Ojczyzno moja… tyle razy pragnęłaś wolności…” – To hasło przyświecało obchodom Święta Niepodległości w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Końskich.

REKLAMA

Powyżej możecie zobaczyć fragment uroczystości. 

Widzowie w skupieniu obejrzeli przedstawienie w wykonaniu uczniów klas pierwszych i trzecich szkoły branżowej I stopnia oraz technikum budownictwa i usług fryzjerskich. Pretekstem do opowieści o odzyskaniu niepodległości było spotkanie dwóch uczennic, które udają się do babci znającej historię Polski. I tu rozpoczyna się opowieść o historii składająca się z wierszy, piosenek i tytułów prasowych.

REKLAMA

W zainscenizowanym salonie z początku XX wieku zasiedli przedstawiciele różnych grup społecznych: ksiądz, żołnierz, rodzic i nauczyciel, którzy rozmawiali o losach Polski. Widzowie mogli usłyszeć utwory znane: „Rotę”, „Legiony”, „Pierwszą kadrową”, „Biały krzyż” oraz mniej znane, czyli „Dziś idę walczyć mamo” w wykonaniu Anny Witczak oraz debiutujących w roli wokalistów uczniów klas pierwszych: Mateusza Pomykały (rewelacyjny także w roli gazeciarza), Ewy Golańskiej, Alicji Piotrowskiej i Julii Kałuży.

Nie zabrakło też postaci Piłsudskiego, Polski i państw zaborczych przypatrujących się działaniom Polaków. W inscenizacji pojawiły się też odniesienia do sytuacji współczesnej, które powodują chorobę Polski takich jak: zawiść, agresja, bieda, alkoholizm, brak czasu dla dzieci i życie w wirtualnym świecie.

Uroczystość przygotowali nauczyciele: Dorota Wilk i Artur Ciszek. Scenografię: Mirosława Kozak i Małgorzata Makuch, a oprawą muzyczną zajął się Łukasz Misztal.

Tekst opracowała: Małgorzaa Makuch

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *