Paweł Makuch z SOSW Barycz z medalem na MP 'Sprawni Razem’ [zdjęcia]

W Łosicach w województwie mazowieckim rozegrano Mistrzostwa Polski „Sprawni Razem” w biegach przełajowych. Wystartowali w nich dwaj zawodnicy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Baryczy: Paweł Makuch oraz Damian Steinhof. Ten pierwszy zdobył brązowy medal.

Uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego imienia Stanisława Bytnarów w Baryczy po raz kolejny potwierdzili, że należą do najlepszych w Polsce. Zawody miały miejsce w miejscowości Jeziory na trasach lasu łosickiego w województwie mazowieckim. Odbyły się cztery biegi w dwóch kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopców. Grupa pierwsza – rocznik 2006 i młodsi, grupa druga – rocznik 2005 i starsi.

Paweł Makuch, uczeń klasy ósmej pobiegł na dystansie 1500m (grupa pierwsza ) w gronie 13 zawodników. Chłopiec stanął na podium i zajął trzecie miejsce na Mistrzostwach Polski!

Damian Steinhof wystartował w grupie drugiej na dystansie 3000m razem z 19 innymi biegaczami. Mimo że za przeciwników miał wielu utytułowanych rywali, członków kadry narodowej, zawodników biegających na co dzień w klubach sportowych, zajął dobre 12 miejsce.

Naszych biegaczy do zawodów przygotowywał nauczyciel wychowania fizycznego Tomasz Domagała.