Paweł Napierała z KSSPR przechodzi do Stali Mielec

Najlepszy strzelec KSSPR Końskie z minionego sezonu odchodzi z klubu. Mowa o Pawle Napierale, który „Konie” zamieni na Stal Mielec występującą o jeden szczebel wyżej, bo w Lidze Centralnej piłki ręcznej.

Paweł Napierała w rozgrywkach 2021/2022 decydował o sile koneckiego zespołu. Zdobył 124 bramki w 21 meczach, zajmując tym samym szóste miejsce w klasyfikacji snajperów grupy D pierwszej ligi. O zakontraktowaniu tego zawodnika na swojej oficjalnej stronie internetowej poinformował klub Handball Stal Mielec:

Ogłaszamy transfer kolejnego, nowego zawodnika. Do Handball Stali Mielec dołącza skrzydłowy z KSSPR Końskie – Paweł Napierała.

Paweł Napierała ma 19 lat i występuje na pozycji lewoskrzydłowego. W ubiegłym sezonie na poziomie pierwszej ligi zdobył 124 bramki, co dało mu 6.miejsce w klasyfikacji strzelców. Z kolei jego ówczesna drużyna – KSSPR Końskie – zajęła 7.miejsce w ligowej tabeli.

Paweł Napierała, poza sukcesami seniorskimi, ma na swoim koncie również sukcesy w kategoriach juniorskich. W naszym klubie będzie występował z numerem 20.

Paweł, witamy w Mielcu i życzymy powodzenia!