REKLAMA

Pedofil z gminy Fałków? Zatrzymano podejrzanego mężczyznę

W ubiegłym tygodniu w jednej z miejscowości w gminie Fałków zatrzymano mężczyznę podejrzanego o czyny związane z pedofilią. Jak udało nam się ustalić prowadzone przeciw niemu jest postępowaniu w związku z dwoma artykułami karnymi. Jeden z nich dotyczy gwałtu na małoletnim, drugi seksualnego wykorzystania. 

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

Z informacji do których nieoficjalnie dotarliśmy wynika, że mężczyzna dokonywał czynów zabronionych na nieletnich, którzy z nim zamieszkiwali. Mowa prawdopodobnie o dziecku lub dzieciach z poprzedniego związku jego żony.

To, że przeciw podejrzanemu o pedofilię toczy się postępowanie potwierdza rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach prokurator Daniel Prokopowicz. W piśmie od niego czytamy:

REKLAMA

„…w kwestii postępowania Prokuratury Rejonowej w Końskich dotyczącego mężczyzny zatrzymanego w poprzednim tygodniu w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa związanego z pedofilią, to informuję, że w tej sprawie […] w/w Prokuratura Rejonowa prowadzi śledztwo przeciwko mężczyźnie podejrzanemu o czyn z art. 197 §  3 pkt. 2 kk i art 200 § 1 kk […].  Podejrzany został na wniosek prokuratora tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Postępowanie jest w toku, trwa kompletowanie materiału dowodowego.”

Artykuł 197 §  3 pkt.  2 kodeksu karnego mówi o gwałcie, którego sprawca dopuszcza się wobec małoletniego poniżej lat 15 . Artykuł 200 § 1 o seksualnym wykorzystaniu małoletniego. Pierwszy paragraf zagrożony jest karą pozbawienia wolności nie krótszą niż 3 lata, drugi od lat 2 do 12.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *