REKLAMA

Pękala: Będę kandydował!

To deklaracja, której można było się spodziewać. Michał Pękala to od dwóch kadencji włodarz gminy Radoszyce. Przeprowadził on tę miejscowość przez transformację miejską jednocześnie z wójta stając się burmistrzem. Dziś zadeklarował, że będzie ubiegał się o trzecią kadencję – w świetle obowiązującego prawa ostatnią możliwą. 

REKLAMA

Na swoim facebookowym profilu Michał Pękala rozwiał wszelkie wątpliwości, zapowiadając walkę o stanowisko burmistrza Radoszyc w wyborach, które wstępnie planowane są na połowę kwietnia 2024 roku:

REKLAMA

Chcę przedstawić Państwu, moją decyzje w sprawie kandydowania na stanowisku Burmistrza Miasta i Gminy Radoszyce.

Zdecydowałem się już teraz rozwiać wątpliwości, ponieważ coraz więcej otrzymuję sygnały od Was oraz pytania dotyczące moich planów na przyszłoroczne wybory samorządowe. Nie ukrywam, że wizja tych wyborów i ewentualne uczestnictwo w nich jako kandydat od pewnego czasu krążyła mi gdzieś z tyłu głowy. Niemniej jednak, nadmiar obowiązków oraz ważne i istotne dla naszej Gminy sprawy skutecznie uniemożliwiały mi spokojne przemyślenie i podjęcie stosownej decyzji, przesuwając to na dalszy plan.
Nadszedł jednak czas, aby jednoznacznie się określić i przerwać wszelkie domysły i spekulacje, które pojawiają się w przestrzeni publicznej. Kochani, po licznych przemyśleniach zdecydowałem się podjąć wyzwanie i w najbliższych wyborach kandydować na stanowisko Burmistrza Miasta i Gminy Radoszyce. Uważam, że nadeszła najwyższa pora, aby wyraźnie wyrazić swoją deklarację w tej sprawie.
Z pewnością zauważyliście, że mając zaszczyt pełnienia funkcji Burmistrza naszej małej ojczyzny, mam konkretny plan na rozwój społeczno-gospodarczy. Staram się systematycznie go realizować, co przyczynia się do wzrostu atrakcyjności naszej gminy. Ponadto, wiele zadań i inwestycji zostało zrealizowanych dzięki Wam, ponieważ zawsze uważnie wsłuchiwałem się w głos naszych mieszkańców, starając się sprostać Waszym oczekiwaniom.
W odpowiednim czasie przedstawię Wam mój program na kolejne lata, jednak już teraz zachęcam wszystkich, którym zależy na dalszym rozwoju naszej Gminy, do bezpośrednich konsultacji i rozmów. Zawsze byłem, jestem i będę otwarty na Wasze pomysły, Wasze inicjatywy i sugestie, zdając sobie sprawę, że uważne wsłuchanie się w głos i potrzeby mieszkańców stworzy fundamenty pomyślności naszej Gminy na kolejne dekady, zarówno dla nas, jak i dla naszych dzieci.

Pękala zarządza Radoszycami od 9 lat. W tym czasie wykonał wiele kluczowych dla regionu inwestycji – to między innymi budowa przedszkola, budowa ośrodka zdrowia. Stworzył także Zalew Antoniów, który niemal od razu stał się centrum turystycznym gminy Radoszyce i zacisznym uzupełnieniem oferty, którą buduje nieodległa Sielpia. Pękala wcześniej był przedsiębiorcą, działającym w branży okołobudowlanej, w samorządzie pracował jako zastępca wójt Radoszyc Barbary Matysiak, był także radnym Rady Powiatu Koneckiego.

REKLAMA

2 thoughts on “Pękala: Będę kandydował!

  1. mlody pisze:

    to jest burmistrz nie to co w końskich

  2. obserwator pisze:

    Latwo jest sie przyzwyczaić do koryta jak sie przytula co miesiąc ponad 20 tysiecy zlotych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *