REKLAMA

Pewna wygrana Neptuna i porażka Partyzanta w kolejnych sparingach [wideo, zdjęcia]

W sobotę kolejne sparingi przygotowujące do rundy wiosennej w IV Lidze Świętokrzyskiej rozegrały drużyny z powiatu koneckiego. Na stadionie OSiR w Końskich przy ulicy Maratońskiej Neptun Końskie pewnie zwyciężył z Gerlachem Drzewica – liderem piotrkowskiej Klasy Okręgowej, natomiast Partyzant Radoszyce przegrał z Unią Sędziszów.

REKLAMA

Mecz Neptuna Końskie z Gerlachem Drzewica zakończył się wynikiem 4-1 na korzyść gospodarzy. Przygotowania drużyny do rundy oraz spotkanie komentował w rozmowie z nami trener konecczan Waldemar Szpiega.

„Przygotowania idą bardzo dobrze. Frekwencja na treningach jest bardzo dobra, jest duże zaangażowanie chłopców, widać tę rywalizację […] Im bliżej rozgrywek ligowych tym wygląda lepiej. Dziś można było zagrać na normalnych warunkach, parę fajnych akcji można było obejrzeć. Z pewnych względów nie wszyscy dzisiaj mogli zagrać, ale trzeba się cieszyć z tego, co zaprezentowali chłopcy czy to w pierwszej, czy drugiej połowie. Przede wszystkim to, jak wyglądamy pod względem wytrzymałości – jest bardzo dobrze” – mówi nam Waldemar Szpiega.

REKLAMA

Ponadto skład Neptuna zasilił Marcin Bińkowski z Orła Wierzbica i Grzegorz Obuch z klubu Oskar Przysucha.

Do rundy przygotowuje się także Partyzant Radoszyce. Trener Jan Luzar wskazuje jednak problem, jakim bywa dyspozycyjność zawodników.

„Formę zawodników oceniam różnie. Patrząc po samych wynikach – nie zawsze mogę skorzystać z tego składu, który bym chciał. Choćby nawet dzisiaj nie ma pięciu zawodników, z czego czterech teoretycznie powinno wyjść w pierwszym składzie. Ale takie jest życie w naszej lidze. Sprawy zawodowe, choroby doszły, gramy tym, co na chwilę obecną mamy. Są pewne założenia, to z tego są zawodnicy rozliczani, nie z wyników. Trzeba na pewno poprawić skuteczność – ta bolączka, która powtarza się odkąd pojawiłem się w klubie. Sytuacje są, ale ich nie wykorzystujemy. Gdzieś tam brakuje ostatniego podania i wykończenia. Są sytuacje, ale nie zamieniamy ich na bramki” – opowiada nam Jan Luzar.

Spotkanie Partyzanta zakończyło się porażką radoszyczan wynikiem 1-2 na korzyść Unii Sędziszów.

Przed drużynami jeszcze kilka sparingów przygotowujących do rundy wiosennej IV ligi:

24.02.2021, godz. 17:00 Neptun Końskie – Ceramika Opoczno
27.02.2021, godz. 11:00 Neptun Końskie – Broń Radom
27.02.2021, godzina 13:00 Partyzant Radoszyce – KS Paradyż

Neptun Końskie po rundzie wiosennej zajmuje 15. miejsce w tabeli IV ligi, Partyzant Radoszyce piastuje ostatnią, 20. lokatę. Pierwsze spotkania ligowe obie drużyny z powiatu koneckiego rozegrają w roli gospodarzy 14 marca. Neptun podejmie Orlicz Suchedniów, do Radoszyc natomiast przyjedzie Granat Skarżysko-Kamienna.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *