REKLAMA

Piąta osoba z koronawirusem w woj. świętokrzyskim. Ponad 1400 w kwarantannie! AKTUALIZACJA

W czwartkowy poranek potwierdzono piąty przypadek koronawirusa w województwie świętokrzyskim. Niestety podobnie jak miało to miejsce z czwartym przypadkiem nie otrzymujemy już szczegółowych danych, nie wiemy więc z jakiej dokładnie miejscowości są zakażone osoby – służby brak informacji tłumaczą dobrem pacjentów. Łącznie w województwie świętokrzyskim mamy już ponad tysiąc osób w kwarantannie.

REKLAMA

„W województwie świętokrzyskim potwierdzono piąty przypadek zachorowania na koronawirusa. Pacjent jest młody. Jego stan jest dobry. Obecnie przebywa na oddziale zakaźnym. Nie udostępniamy szczegółowych informacji na temat pacjenta ze względu na jego bezpieczeństwo. Chcemy zapewnić mu możliwość powrotu do zdrowia w spokoju, a personelowi – odpowiednie warunki pracy” – informuje Ewa Łukomska, rzecznik prasowy wojewody świętokrzyskiego.

REKLAMA

Na terenie województwa świętokrzyskiego: 38 osób jest hospitalizowanych (w tym 33 osoby podejrzane, 4 zakażone, 1 osoba nie żyje i zmarła nie na skutek koronawirusa), 1053 osoby są poddane kwarantannie, 1008 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym.

AKTUALIZACJA NA GODZINĘ 18:00 (19.03.2020):

– 24 osoby są hospitalizowane,

– 1448 osób jest poddanych kwarantannie,

– 1093 osoby są pod nadzorem epidemiologicznym.

Obecnie w Polsce wykryto 325 przypadków zachorowania na koronawirusa. Pięć z tych osób nie przeżyło.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *